Drakiáda s rodiči

DRAKIÁDA S RODIČI

Minulý týden se sešli rodiče a děti na drakiádu, kterou připravil pan Stejskal při SRPZŠ - školka. Nešlo jen o drakiádu, děti si přivezly " své stroje" a vyzkoušely novou cyklostezku. To, že je pan Stejskal "kouzelník", to už děti ve školce poznaly. Určitě se něco přiučil od našich kouzelníků v cirkusu Happy Kids, protože zajistit počasí bez deště od 15,30 - 17.30 hodin, to v úterý opravdu uměl jen kouzelník. Trošičku foukalo a to našim drakům stačilo. Někdo vsadil na velkého draka, někdo na větší počet ve skupině, každý chtěl vyhrát. Aby ne, v sázce byl opravdový putovní pohár s dráčky. A tak rodiče (prarodiče) i děti běhali a snažili se toho svého draka vynést až do oblak. Vítěz byl ale jen jeden - Davídek Kovanda. Jeho drak vyletěl tak vysoko, že když jsem ho chtěla vyfotit, tak jsem ho téměř neviděla v hledáčku fotoaparátu. Davídkovi a Domčovi nestačil provázek, jejich cívka byla úplně prázdná. Kdyby se udělovala pohárová cena za největšího draka, pak by ji získala Lindička s Lukáškem Vlasatých, dostat jejich obrovského draka do oblak, to už dalo velkou práci, ale i zde se našli kamarádi, kteří nenechali Lukáška bez pomoci - úspěch se dostavil. Všechny děti dostaly odměnu a rodičům bylo odměnou - odpoledne strávené se svými dětmi. Já jsem si to také užila, jen si říkám, kde byli ostatní rodiče a děti a nechali si utéct takovou skvělou akci. Velmi děkuji panu Martinu Stejskalovi, za nápad a za jeho čas.

Fotografie najdete zde.

Marie Vávrová