Sovičky při měsíčku

SPANÍ PŘI MĚSÍČKU

Děti z oddělení Soviček se sešly v úterý v podvečer se svými rodiči ve školce. Paní učitelka Vaněčková seznámila rodiče s akcemi, které nás v budoucnu čekají ( školka v přírodě, plavecký výcvik, vánoční besídky, návštěvy solné jeskyně, týdenní plány, zápis do ZŠ a MŠ, "hrajeme si na školu" s předškoláky ). Po odchodu rodičů jsme si vyprávěli, jaký tvar může mít Měsíc, kde je přes den, když svítí sluníčko, co můžeme dělat večer, v noci ( - upevňování pojmů ráno, poledne, večer, označení činností, které se pravidelně konají). Dívali jsme se na Měsíc, ale nebyl vidět, bylo zataženo a pršelo. Má Měsíc kamarády? Jaké? Vyprávěli jsme si o tom, jak je důležité přátelství. Po večeři, kterou si děti přinesly z domova, jsme se přestěhovali do podkroví, kde děti hledaly a tiskly pro Měsíček jeho kamarády. A protože jsme Sovičky a k měsíčku sovička patří, nakreslily děti krásné obrázky, které jsme si vystavili ve školce. Zpívali jsme písničky a říkali krátké básničky. Večer uběhl velmi rychle, děti se umyly, vyčistily zoubky a už na ně čekala pohádka o tom, jak je důležité, když se mají lidé rádi a když jeden na druhého myslí. Nikdo z nás se nemusel ničeho bát, proč také, nebylo čeho, navíc nás hlídal i kůň, kterého ve školce nechal sv. Martin. Vyspali jsme se dobře,ráno jsme si vyprávěli, co se nám zdálo a co nás čeká dopoledne ( návštěva kamarádů v první třídě). Ale ještě před tím jsme měli výbornou snídani. Děkujeme všem maminkám a babičkám, které nám upekly dobrůtky. Rodičům děkujeme za důvěru, že nechali děti spát ve školce.

Týdenní plány Soviček již najdete zde v záložce TÝDENNÍ PLÁNY.

Fotografie najdete zde.

Vávrová M., Seidlová K.