RODIČE VÍTÁNI

Rodiče vítáni

QRC

 

KONTAKT

ZŠ a MŠ Chraštice

Chraštice 44
Březnice 262 72
IČO: 68998503
tel:  +420-318695382
mob:+420-739691120
skola@zschrastice.cz
www.zschrastice.cz

ZŘIZOVATEL

Obec Chraštice

Chraštice 2
Březnice 262 72
IČO: 00242331
tel:  +420-318695371
obecchrastice@seznam.cz
www.obec-chrastice.cz

Výlet do Písku

Výlet do Písku

 

Dne 21.10.2017 jsme v rámci programu Rodina a škola navštívlili Prácheňské muzeum a Sladovnu v Písku.

 

Sešli jsme se v Mirovicích na vlakovém nádraží a odtud jsme vyrazili vlakem do Písku. Pěší procházkou jsme došli do Prácheňského muzea, kde na nás čekala průvodkyně a vzala nás na mimořádnou výstavu Poklad českých knížat. Jedná se o unikátní nález 1341 stříbrných denárů z 11. století u Řetče. Dozvěděli jsme se, že se jedná o denáry Spytihněva II. a Břetislava I. o celkové váze jednoho a půl kilogramu.V rámci výstavy jsme si také mohli vyrazit repliku denáru na speciálním razidle.

 

V nedaleké Sladovně jsme měli možnost zhlédnout interaktivní představení Děti Lví srdce, kdy děti pomáhají hercům - lektorům na cestě za přemožením vládce dokončit příběh na motivy knihy Astrid Lindgrenové - Bratři Lví srdce. 

 

Fotografie a videa si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

Podle ohlasů se výlet líbil a budeme se těšit na další.

 

Lenka Řezáčová, Martina Joujová

 

Přihlášení

Školní video

Videogalerie naší školy

 Školní videa na Youtube

www.youtube.com

PROJEKTY

Jazykový projekt Janička

Kruh spolupracujících škol 

Pilotní škola KIN-BALLU 

Minimalizace šikany

Překlady webu

Translate our web! Übersetzen Sie unsere Web! Перевести наш сайт!

 

Přeložte si sami

 

Po kliknutí na obrázek si sami vyberete ze 105 cizích jazyků pro překlad!