Lyžařský kurz

Lyžařský výcvikový kurz 2013Hory 2010

Pro žáky II.stupně opět připravujeme LVK, který se uskuteční v termínu

10. - 15.února 2013 na Šumavě - v lyžařském areálu Lipno (více na www.lipnoservis.cz nebo na facebooku).

Po několikaletých zkušenostech s výborným lyžováním na zdejších sjezdovkách se již popáté vracíme na stejné místo a opět budeme ubytováni přímo u sjezdovky v objektu Chata Lanovka.

Zde budeme bydletTakhle budeme jezdit nahoru......a takhle zase dolů!

Hlavní náplní kurzu bude základní i rozšiřující výcvik ve sjezdovém lyžování a výcvik jízdy na snowboardu. S sebou budeme mít také snowboardy zapůjčené firmou Templstore, na kterých se budou učit i ti účastníci, kteří jinak budou jezdit na lyžích. Snowboardovou instruktorkou bude opět Veronika Rašková, která s námi již třikrát na LVK byla. Uvažujeme také o možnosti vzít si s sebou brusle a využít upravenou bruslařskou dráhu na zamrzlé přehradě Lipno.

Chcete-li se podívat, kde budeme lyžovat, otevřete si tuto interaktivní mapu nebo tuto skvělou 3D prohlídku areálu.

Tam i zpět se dopravíme autobusem Triotour, na místě budeme mít zajištěno stravování (plná penze), ubytování a pětidenní skipas, který platí na všechny sjezdovky v uvedeném areálu. Všichni účastníci-žáci naší školy jsou samozřejmě pojištěni. Součástí je také 50% sleva při návštěvě místního  AQUAWORLDU Lipno, sleva na večerní lyžování, sleva na bobovou dráhu i tobogán (1 + 1 = 2. jízda zdarma!) atp.

Skiareál Lipno v ziměSkiareál Lipno v zimě

Podmínky účasti:

- odevzdání závazné přihlášky do 19.října 2012 (L.Zlochová);

- zaplacení zálohy 2000,-Kč do 19.10.2012 (I.Galážová);

- zaplacení doplatku 2000,-Kč do 25.1.2013;

- do 8.2.2013 odevzdat potvrzení či čestné prohlášení o seřízení lyží (vlastních);Noste ochrannou přilbu!!!

- v den odjezdu odevzdat potvrzení o seřízení lyží (půjčených);

- potvrzení o seřízení lyží se netýká těch, kteří si půjčují vybavení přímo na místě;

- při odjezdu odevzdat bezinfekčnost a potvrzení od lékaře;

- každý účastník LVK musí mít povinně ochrannou lyžařskou přilbu.

- snowboardisté musí mít chrániče zápěstí (většina úrazů při pádech na snowboardu postihuje právě ruce, a proto je třeba je chránit), doporučuje se také chránič páteře - tzv. páteřák.

Půjčení lyžařského vybavení:

Pro žáky nabízíme možnost zapůjčení kompletního lyžařského nebo snowboardového vybavení  přímo v chatě za velmi dobrou cenu (včetně ochranné přilby + seřízení vázání s certifikátem bezpečnosti). Zájemci se musí předem včas nahlásit prostřednictvím školy.

Jako další možnost zapůjčení vybavení odkazujeme na půjčovnu lyží Lupesport v Příbrami.

Zde si můžete prohlédnout fotky kurzu 2010 , kurzu 2011 a kurzu 2012. Článek o předloňském LVK 2011 si přečtěte zde, deníček neznámého lyžaře je tady. A videa z roku 2011 jsou k prohlédnutí zde. Videa z posledního LVK 2012 si nenechte ujít zde, článek si přečtěte zde.

Odjezd od školy bude v neděli 10.2.2013 ve 12.00 hodin! Dostavte se s časovou rezervou.

Informace:  Mgr.Karel Derfl, tel: 318 695 382 nebo 729 691 120, 723 243 724

10 pravidel FIS57.99 KB