Výchovná a vzdělávací práce v MŠ

VVČ vychází z vlastního Školního vzdělávacího plánu. Celodenní provoz mateřské školy zajišťují čtyři učitelky a jedna provozní pracovnice.

Děti jsou na dopolední činnosti rozděleny do dvou tříd. Do první třídy jsou zařazeny mladší děti, které zůstávají v přízemí budovy a do druhé třídy předškoláci. Ti odcházejí do prvního patra nebo podkroví budovy MŠ. Na oběd chodí předškoláci do školní jídelny. Na pobyt venku a odpolední spánek se děti opět spojují. Předškoláci mají zajištěné odpolední zaměstnání v podkroví MŠ, venku nebo v budově ZŠ.

ŠVP je obdobný  v každém školním roce. Na každý měsíc mají paní učitelky pro děti připravené jedno hlavní téma zpracované na čtyři podtémata – např. Naše školka, Podzimní sklizeň, Já a moje tělo, Těšíme se na Vánoce, Královna Zima, Svět kolem nás, Přichází jaro, Zvířátka kolem nás, Všechno kvete, Co jsme se naučili.