Výsledky Mapy MŠ

Výsledky Mapy MŠ 2016

Ve dnech 25.1.-12.2.2016 prováděla společnost Scio v některých MŠ dotazníkové šetření (tzv. Mapa mateřské školy) zaměřené na klima v mateřských školách a realizované formou dotazníků pro rodiče, učitele a provozní zaměstnance mateřských škol.

Tento průzkum si vedení školy objednalo a zakoupilo u společnosti SCIO, která nabízí zjišťování a hodnocení výsledků vzdělávání ve všech typech škol - většinou formou srovnávacích testů a dotazníků. Podobné zjišťování jsme uskutečnili také v naší základní škole (více zde). Srovnávací testy SCIO opakujeme pravidelně každý rok také ve 3., 6. a 9.ročníku ZŠ.

Rodiče dětí z naší MŠ obdrželi od učitelek vysvětlující dopis a dotazník, který mohli vyplnit (bylo to dobrovolné a anonymní) a odevzdat zpět ve školce do uzavřené schránky.

Všechny vrácené a vyplněné dotazníky jsme odeslali do společnosti SCIO, která je vyhodnotila a zjištěné výsledky průzkumu nyní poskytla vedení naší školy.

Tyto poznatky a názory jsou již k dispozici v tištěné podobě ve škole a také zde na školním webu.

Anonymní ankety v naší mateřské škole se zúčastnilo celkem 33 rodičů (z celkového počtu 56 dětí), 5 učitelek a 1 provozní pracovnice.

Celkem se v roce 2016 tohoto dotazníkového šetření zúčastnilo 2780 rodičů, 441 pedagogů a 296 provozních zaměstnanců z přihlášených MŠ.

VÝSLEDKY PRŮZKUMU MAPA MŠ 2016:

Výsledky dotazníkového šetření Mapa MŠ 2016 nám poskytují zajímavé a cenné informace, které jsou zdrojem inspirace pro další pozitivní změny v naší mateřské škole.

Především názory rodičů jsou pro nás důležitou zpětnou vazbou a pomáhají nám tak nejen objektivněji posuzovat činnost mateřské školy, ale přispívají i k odstranění případných problémů či nedostatků.

Všechny získané podněty jsou také důležitým východiskem při plánování dalších činností MŠ a zavádění dalších změn, čímž přispívají k tomu, aby každé dítě navštěvovalo naši mateřskou školu opravdu rádo a aby i rodiče byli spokojeni s úrovní poskytované péče, s organizací, prostředím i atmosférou v naší MŠ.

V přílohách tohoto článku najdete analytickou zprávu o dotazníkovém zjišťování Mapa MŠ 2016, dále souhrnné výsledky Mapy MŠ 2016 pro rodiče a také přehledné grafy všech otázek a odpovědí.

Více informací o dotazníkovém zjišťování Mapa MŠ najdete na webu společnosti SCIO zde.

Děkujeme všem za ochotu i čas věnovaný vyplnění dotazníku a těšíme se na další spolupráci.

Mgr.Karel Derfl, ředitel školy                               Mgr.Jolana Vaněčková, zástupce ředitele pro MŠ

karel.derfl@zschrastice.cz                                            jolana.vaneckova@zschrastice.cz

Mapa MŠ 2016 - analytická zpráva o dotazníkovém zjišťování608.89 KB
Mapa MŠ 2016 - souhrnné výsledky pro rodiče296.31 KB