RODIČE VÍTÁNI

Rodiče vítáni

QRC

 

KONTAKT

ZŠ a MŠ Chraštice

Chraštice 44
Březnice 262 72
IČO: 68998503
tel:  +420-318695382
mob:+420-739691120
skola@zschrastice.cz
www.zschrastice.cz

ZŘIZOVATEL

Obec Chraštice

Chraštice 2
Březnice 262 72
IČO: 00242331
tel:  +420-318695371
obecchrastice@seznam.cz
www.obec-chrastice.cz

Poplachový den

Poplachový den...

...aneb jak se chovat za mimořádných okolností?

 

 

V úterý 26. května proběhl v naší škole tzv. Poplachový den, aneb Jak se chovat za mimořádných okolností. Akce se zúčastnily všechny ročníky ZŠ i děti z MŠ.

 

Den byl zahájen v 8.00 hodin vyhlášením poplachu a shromážděním žáků před budovou školy. Program začal ukázkou výcviku psů z Kynologických klubů Březnice a Příbrami. Děti viděly velmi zajímavé předvedení poslušnosti, přesnosti a oddanosti pejsků ke svým pánům. Asi největším zážitkem byl útok psa na podezřelou osobu a její zadržení. Děti se mohly i pomazlit s nejmladším z pejsků – štěňátkem Balů.

 

Poté se již žáci rozdělili do skupin a procházeli jednotlivými stanovišti, která byla rozmístěna v prostorách školy, v parku před školou a na hřišti. Na stanovištích si vyslechli důležité a zajímavé informace od příslušníků HZS Příbram, naučili se obvazovat rány, ošetřit zraněného a seznámili se s resuscitací. To vše pod téměř profesionálním vedením studentek VOŠ SZŠ v Příbrami.

 

Nejpřitažlivější byli pro děti asi hasiči z Kozárovic a Zalužan a jejich auta. Každý si mohl vyzkoušet, co chtěl a zeptat se na vše, co ho zajímalo. Děti tak využily možnosti stříkat z hadice, vodního děla, prozkoumaly interiér i střechu auta.

 

Myslím si, že den se vydařil – včetně počasí a že si děti odnesly nejen hezké, ale i důležité informace a zážitky. Všem zúčastněným, kteří se do organizace dne zapojili, moc děkujeme za jejich vstřícnost, ochotu, pěkný přístup k dětem, trpělivost a čas, který akci věnovali.

 

Lenka Zlochová

 

Velmi obsáhlou fotogalerii z akce najdete zde a zde a také zde. 

MŠ má fotky od jedné maminky zde.

 

Přihlášení

Školní video

Videogalerie naší školy

 Školní videa na Youtube

www.youtube.com

PROJEKTY

Jazykový projekt Janička

Kruh spolupracujících škol 

Pilotní škola KIN-BALLU 

Minimalizace šikany

Překlady webu

Translate our web! Übersetzen Sie unsere Web! Перевести наш сайт!

 

Přeložte si sami

 

Po kliknutí na obrázek si sami vyberete ze 105 cizích jazyků pro překlad!