Výuka jazyků

Výuka cizích jazyků

V naší škole vyučujeme od 1.ročníku do 9.ročníku  ANGLICKÝ JAZYK  jako povinný předmět v rozsahu 3 vyučovacích hodin týdně (dle ŠVP) kromě 1. a 2. ročníku, kde mají žáci 1 respektive 2 vyučovací hodiny angličtiny týdně. Vyučují paní učitelky L.Zlochová (I. a II.stupeň) a J.Břicháčková (II.stupeň), Zuzana Holá (1.ročník) a Markéta Vokatá (2.ročník).

Ve školním roce 2016-2017 jsme spolupracovali s rodilou mluvčí anglického jazyka paní Bethany Staneland z Kanady, která vyučovala na II.stupni volitelný předmět Konverzace v anglickém jazyce a dle možností docházela i na další hodiny Aj na I. a II.stupni ZŠ nebo pomáhala při školních jazykových projektech. V dalších letech s námi spolupracoval rodilý mluvčí Thomas, ale v současné době hledáme rodilého mluvčího pro další spolupráci od roku 2021.

Dále vyučujeme NĚMECKÝ JAZYK jako druhý jazyk formou povinně volitelného předmětu od 7.ročníku do 9.ročníku v rozsahu 2 vyučovacích hodin týdně. Nj vyučuje L.Zlochová.

Svoje jazykové dovednosti a znalosti mohou naši žáci prakticky ověřit např. v rámci spolupráce s partnerskou školou ve Švýcarsku.

I nadále usilujeme o získání finančních prostředků na získání zahraničního lektora - nejlépe rodilého mluvčího anglického jazyka - pro potřeby ZŠ i MŠ.