Školní úrazy - postup

Informace pro rodiče o postupu při úrazu dítěte ve škole

Dojde-li v průběhu vyučování či při činnostech organizovaných školou k úrazu dítěte, je dítě povinno, pokud mu to dovoluje jeho zdravotní stav, vyhledat neprodleně jakoukoliv dospělou osobu (zaměstnance školy) a informovat ho o svém zdravotním stavu.

Zaměstnanec školy zapíše událost do knihy úrazů, a to v den, kdy se úraz stal. Škola bude neprodleně o události informovat zákonné zástupce dítěte. Kromě zápisu do knihy úrazů, zajištění poskytnutí první pomoci, bude vyhotoven záznam o úrazu (v případech, kdy to ukládá zákon).

Pokud rodiče žáka budou chtít uplatnit odškodnění, musí podat písemnou žádost o odškodnění úrazu, která bude řešena příslušnou pojišťovnou v souladu se zákonem a s podmínkami uzavřené pojistné smlouvy.

Na základě žádosti a dalších dokladů včetně potvrzení ošetřujícího lékaře – bodové ohodnocení úrazu – bude pojistná událost řešena smluvní pojišťovnou, která pojistnou událost posoudí a zašle příslušnou náhradu přímo na adresu rodičů poškozeného žáka.

Škola obdrží od pojišťovny vyjádření, jakým způsobem byla událost vyřízena. Pokud je pojistná událost vyřízena kladně, vyplatí škola rodičům žáka náhradu ve výši 1000,-Kč (spoluúčast organizace).

V případech, kdy by úraz zaviněn jinou osobou nebo při nedodržení pravidel BOZP, může pojišťovna vyplacení náhrady škody neuznat nebo i vymáhat náhradu na tom, kdo úraz svým jednáním zavinil.

Mgr. Lenka Řezáčová, školní zdravotník

Mgr. Karel Derfl, ředitel školy