Dračí láska

Dračí láska, aneb jak se rodí draci

Drak, dráček, pohádkové zvířátko neboli zvíře. Možná, že i strašidelné zvíře. Pravda je možná někde uprostřed, ale co vlastně o nich víme? Že chrlí oheň, žerou princezny, a že mají více hlav a lítají. Jenže pokud bychom chtěli vědět, jak takový drak vlastně žije a jak se vlastně i narodí, musíme jet až do kraje, kde nejhlubší je les, kolem dokola se rozprostírají hory a velká a hluboká řeka se zde prolévá celou krajinou. Jedno takové místo je na Slapech. Nejen, že je zde pohádkový kraj, ale hlavně se zde prý ukrývá sama ,,Saň“. Vy nevíte, co to je? Nebo snad, kdo to je? Saň je samička od draka. Na celém světě prý žijí snad jen už 3 tyto dračí samice.

Taková saň prý snese jednou za rok, a to na podzim přibližně asi 5 vajíček. Ale vylíhnou se prý pouze tak dva až tři draci. Ono totiž je to s těmi vajíčky strašně složité. I přes to, že dračice může být velká jako slon i větší, její vajíčka jsou malá jako tenisový míček. Poznáte je od vajíček jiných zvířátek, jako ptáků, hadů, apod. Jsou totiž pokryta bodlinkami, které ale nebodají, protože jsou jako gumový míček. Určitě vás zajímá, proč se jich vylíhne tak málo! No to je právě ono. My si myslíme, jak oni jsou draci zlí, a oni, si představte, potřebují k tomu, aby se vlastně vylíhli, ,,mazlení“. No dá to rozum, vždyť i vy děti se určitě rády mazlíte, že jo?

A takové dračí vajíčko by se mělo mazlit alespoň jednou za den, no jo no, ale jak to ta dračí maminka má vlastně zvládnout, když jich má pět. Tak pak jí s tím můžeme pomoci. Co vy na to, děti?

Pokud totiž trefíte na sluj, tak se říká dračímu doupěti, a zrovna tam bude mít saň tolik vajíček, můžeme jí pomoc nabídnout. Je pravda, že ze samotné dračice se vám rozklepou kolena. Jenže byste měli vědět, že taková dračí maminka nikomu bezdůvodně neublíží a pokud má někoho sežrat, měla by to být hlavně princezna. A princezen je už tak málo, že aby draci nevymřeli, musejí občas zblajznout nějakou tu zeleninu, nebo zakousnout nějaké to divoké prasátko. Nás obyčejné lidi si myslím snad ani nekousne, jenom nás očuchá. Něco občas i podpálí, to je pravda, ale jinak je vlastně neškodná.

Tak když se vám to povede, domů si přinesete dračí vajíčko. Měli byste je dát pod postýlku do krabice, nejlépe papírové - papír se dráčkům moc líbí. A hlavně nezapomeňte alespoň jednou za den vajíčko pomazlit a pokud to budete poctivě mazlit, může se vám vylíhnout dráček. Je nutné mu vymyslet jméno, aby to dračí mládě vědělo, kam patří. Proto si dejte na zdravém krmení a výchově dráčka hodně záležet. Kupte si láhev na mléko, dudlík a mazlete se s ním co nejvíce.

Je pravda, a to pozor, jak začnou růst dráčkovi zuby, musíte ho vrátit dračici, protože by vám úplně zničil pokojíček, a pak? Dráčky může zase jen vychovat drak! Vraťte jej dračici! Ona jej přece jen umí vychovat po dračím. A to myslím vážně, protože dráček patří do rodiny dračí, stejně jako kluk a holka do rodiny lidské. Nebojte se, že by na Vás dráček zapomněl. Kdepak drak má paměť jako slon, bude si Vás pamatovat celý život.

Bc.Kateřina Seidlová