H-mat u Soviček

Hejného matematika už ve školce

Oddělení Soviček také zábavnou formou procvičuje prostředí z H - mat - geometrické tvary a jejich skládání do obrázků podle předlohy - děti rozvíjí kombinační schopnosti, konstruktivní představivost, pozornost, postřeh, soustředění, jemnou motoriku - zacházení s drobným materiálem. Nejdříve jsme si společně ukázali, jak budeme pracovat, pak už skládal každý sám. Děti začaly u základních obrázků a pokračovaly k těm těžším. Toto skládání není vůbec lehké!!!, ale děti velice bavilo. Někdy musíme zopakovat....

Více fotografií zde.

A tento týden měli v oddělení Soviček téma "Co děláme celý den". Četli jsme, vyprávěli v celých větách, měli jsme základy H - matematiky, prstohrátky, pracovali jsme s pracovními listy na téma roční období, dny v týdnu. Zpívali jsme, učili jsme se básničku Mrazík, cvičili jsme. Nezapomněli jsme ani na hygienické návyky, bezpečnost na silnici, chodníku, opakovali jsme jména svoje, rodičů, prarodičů, sourozenců, každý řekl, kde bydlí. Kreslili jsme i stříhali, provlékali a vázali kličku.

Další fotografie zde.

Marie Vávrová