RODIČE VÍTÁNI

Rodiče vítáni

QRC

 

KONTAKT

ZŠ a MŠ Chraštice

Chraštice 44
Březnice 262 72
IČO: 68998503
tel:  +420-318695382
mob:+420-739691120
skola@zschrastice.cz
www.zschrastice.cz

ZŘIZOVATEL

Obec Chraštice

Chraštice 2
Březnice 262 72
IČO: 00242331
tel:  +420-318695371
obecchrastice@seznam.cz
www.obec-chrastice.cz

Projekt EDISON

PROJEKT EDISON V CHRAŠTICÍCH...

 

V pondělí 1.10.2018 jsme společným setkáním na hale školy zahájili projekt EDISON, jehož cílem je spojit mladé lidi odlišných kultur a národností. Nikdo z nás nevěděl, co nám tato akce přinese. Obavy, těšení, nejistota, očekávání – to vše byly pocity, které nás zaplavily. Pět studentů z různých částí světa (Gruzie, Čína, Jordánsko, Rusko, Řecko) se představilo žákům a učitelům a poté si je již převzali do rukou „tlumočníci“ – žáci, kteří je provedli po škole i nejbližším okolí obce.  

Po celý týden také pomáhali  překládat prezentace hostujících studentů v jednotlivých třídách, provázeli je při návštěvě Hornického muzea v Příbrami a na farmě u Bethany Staneland.

Věříme, že nejen tito průvodci, ale i všichni ostatní  si ověřili, jaké jsou jejich schopnosti porozumět a domluvit se v angličtině a jak důležité je se tento jazyk učit.

Týden utekl jako voda a nastal poslední společný den. Opět jsme se  sešli  na hale, kde zazněla slova díků ze strany našich studentů i žáků. Loučení se neobešlo bez společného fotografování, objetí a dokonce se objevily i slzy. Věříme, že si děti týden užily a získaly cenné zkušenosti nejen jazykové, ale dozvěděly se i spoustu zajímavostí ze života, kultury a historie jednotlivých zemí.

 

Velmi děkujeme také hostitelským rodinám, které studentům poskytly “druhý domov“  a pomohly nám tím zajistit bezproblémový průběh celého týdne.

 

Fotografie a videa z celého týdne zde.

 

 

Přihlášení

Školní video

Videogalerie naší školy

 Školní videa na Youtube

www.youtube.com

PROJEKTY

Jazykový projekt Janička

Kruh spolupracujících škol 

 

Minimalizace šikany

Překlady webu

Translate our web! Übersetzen Sie unsere Web! Перевести наш сайт!

 

Přeložte si sami

 

Po kliknutí na obrázek si sami vyberete ze 105 cizích jazyků pro překlad!