Zlatá rybka

Oddělení Soviček - dopolední zaměstnání

Děti z oddělení Soviček měly minulý týden téma Povídám pohádku. Už po vánočních prázdninách děti nosily knížky, které jim přinesl Ježíšek.

Z každé knížky jsme si část přečetli.Protože pod stromečkem nechyběly ani pohádky, vybrali jsme si pohádku O zlaté rybce.

V tomto týdnu jsme si vyprávěli pohádky, vyprávěli si o tom, co v pohádce nesmí chybět, které bytosti v pohádkách najdeme...Vyprávěli jsme si, které pohádky se dětem líbí nejvíce, které znají a četli si méně známé.

Během celého týdne měly děti za domácí úkol vyprávět pohádku, kterou jim doma četla maminka nebo tatínek.

A pak jsme při zaměstnání  navázali na pohádku O zlaté rybce. Děti si podle encyklopedie a obrázků prohlížely ryby a přemýšlely, jak by měla rybička vypadat.

Použili jsme techniku tuše, vodové barvy a tempery. Když už jsme věděli, jak bude naše rybička vypadat, dali jsme se do práce. V kruhu jsme si vyprávěli o tom, zda může naše rybička být opravdu kouzelná. Proč ne, měli jsme týden pohádek, zapojili jsme správné dýchání a každý z nás své přání pošeptal do "rybičkového sáčku". Rychle závázat, ať nám přání neuteče a nyní budeme jen čekat, až se nám přání vyplní, které na rozdíl od pohádky O zlaté rybce, u nás zůstane.

Fotografie zde.

Marie Vávrová