Atletika v Čimelicích

Na atletických závodech naši žáci zabodovali

Poslední květnový den jsme se vypravili reprezentovat naši školu v atletickém čtyřboji v Čimelicích. Kromě chraštické školy zde byli i žáci ze Základních škol Čimelice, Mirotice a Mirovice. Celkem 80 závodníků 1. - 5. tříd soutěžilo ve skoku dalekém, v hodu kriketovým míčkem, ve sprintu na 60 m a ve vytrvalostním běhu. Naši žáci si vedli přímo skvěle.

Dvacet chraštických účastníků soutěže vybojovalo celkem 23 medailí v jednotlivých atletických disciplínách. Ve třech kategoriích jsme dokonce obsadili první tři místa. V průběhu celého sportovního dopoledne panovala na atletickém kolbišti velice příjemná atmosféra, všichni si vzájemně fandili a povzbuzovali se. Nejúspěšnějšími závodníky naší školy se stali: Mateja Živanovič,  žák 1.třídy, který se postavil celkem třikrát na pomyslné stupně vítězů  a Nikola Ptáčková z 5.třídy, která si odvážela také 3 diplomy. Čtyři žáci se mohli pochlubit dvěma umístěními (Tomáš Frank, Marek Muf, Oliver Chán a Eliška Růžičková). Po jednom diplomu pak mělo dalších 8 žáků.

Ocenění patří nejen všem závodníkům, ale i pořadatelské škole v Čimelicích, která organizačně zajišťovala celou soutěž. Zvláštní poděkování také patří čimelickým žákům deváté třídy, kteří se vzorně starali o to, aby se všichni závodníci dobře cítili a mohli podávat co nejlepší výkony.

Odjížděli jsme s pocitem, že se tento soutěžní den opravdu vydařil.                                             Martina Joujová

Fotografie a videa ze závodů si můžete prohlédnout zde.