RODIČE VÍTÁNI

Rodiče vítáni

QRC

 

KONTAKT

ZŠ a MŠ Chraštice

Chraštice 44
Březnice 262 72
IČO: 68998503
tel:  +420-318695382
mob:+420-739691120
skola@zschrastice.cz
www.zschrastice.cz

ZŘIZOVATEL

Obec Chraštice

Chraštice 2
Březnice 262 72
IČO: 00242331
tel:  +420-318695371
obecchrastice@seznam.cz
www.obec-chrastice.cz

Badatelé ve 3.třídě

 Badatelé ve 3.třídě

 

Dnes se třeťáci zúčastnili v naší škole výukového programu hornického muzea pod vedením paní Trantinové, která je zároveň maminkou jednoho z žáků třídy. Program s názvem „Příběhy starých věcí“ všechny velmi zaujal. Děti pracovaly ve skupinách, proměnily se v rámci poutavého vyprávění v historiky, poznávaly řadu starých předmětů a získávaly o nich informace. Pak se snažily ostatním předvést funkčnost věcí a obhájit před ostatními jejich důležitost pro tehdejší dobu. A s čím se měli naši badatelé s lupou možnost blíže seznámit a co si mohli vyzkoušet? Mleli kávu na mlýnku, rozmělňovali obilí na zrnotěrce, v hmoždíři drtili kmín, pomocí ocílky a křesacího kamene se pokoušeli zažehnout jiskru a pravým husím perem si vyzkoušeli psát.

 

Děkujeme paní Trantinové za tyto nevšední zážitky a za čas, který s námi strávila.                              Program byl pro nás všechny zábavný a poučný.                                                                        Martina Joujová                                                                          

  

 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

  

Další fotky a videa naleznete zde.

 

Přihlášení

Školní video

Videogalerie naší školy

 Školní videa na Youtube

www.youtube.com

PROJEKTY

Jazykový projekt Janička

Kruh spolupracujících škol 

 

Minimalizace šikany

Překlady webu

Translate our web! Übersetzen Sie unsere Web! Перевести наш сайт!

 

Přeložte si sami

 

Po kliknutí na obrázek si sami vyberete ze 105 cizích jazyků pro překlad!