H-matematika s rodiči

Učíme se s rodiči H-mat

V úterý 8.11.2016 se konal matematický seminář pro rodiče žáků 4.třídy. Rodiče projevili zájem podrobněji  poznat některá z matematických prostředí a zažít na vlastní kůži to, co prožívají při výuce  děti. V třídní anketě „Nejoblíbenější řešitelská prostředí dětí", zvítězil Děda Lesoň a indické násobení.

A tak se dnes rodiče seznámili se zvířaty, s jejich ikonickým zápisem a gradačními postupy. Společně jsme porovnávali síly, doplňovali vztahy a řešili rovnice. Ukázali jsme si postup při indickém násobení a odhalovali matematické zákonitosti. Ve třídě panovala uvolněná atmosféra a z reakcí rodičů bylo patrné, že se (alespoň doufám) podařilo naplnit očekávání většiny zúčastněných.

Za sebe chci poděkovat všem rodičům za účast. Těší mne Váš zájem o to, co se Vaše děti učí a k čemu je to užitečné. Myslím, že si matematika profesora Hejného pozornost opravdu zaslouží. Matematika v naší třídě totiž patří mezi nejoblíbenější předměty.

Další fotografie si můžete prohlédnout zde.

Martina Joujová

Hejného metoda - Příručka pro rodiče (H-mat)2.28 MB