Hudebka s hostem...

NÁVŠTĚVA NA HODINĚ HUDEBNÍ VÝCHOVY

pátek 23.dubna 2021 se uskutečnila online hodina hudební výchovy společná pro celý druhý stupeň chraštické školy. Pro žáky bylo připraveno překvapení v podobě utajeného  hosta. Na začátku žáci věděli jen to, že je to zpěvák jedné známé  české kapely a na základě indicií měli poznat, o koho jde.

Dlouho však host v utajení nezůstal, protože již po hlase poznali, že tím překvapením je zpěvák skupiny Jelen – Jindra Polák.  Jindra hned na úvod  představil sebe a kapelu jednou z jejich známých písní „ Magdaléna“, kterou zazpíval a na kytaru zahrál naživo.

Celá hodina pak probíhala ve stylu novinářské práce. Žáci pokládali Jindrovi různé otázky a on na ně velice pohotově a zajímavě odpovídal. Díky přirozenému a  sympatickému projevu  tohoto hosta a díky profesionálním a zvídavým otázkám našich žáků byla vytvořena velice příjemná atmosféra

Na závěr společně stráveného času nám Jindra zahrál ještě jednu píseň z jejich repertoáru a asi po hodince  jsme se  rozloučili.  Ohlasy na tento meet jsou velice pozitivní a proto doufáme, že to nebylo naposledy, co jsme si takto zpestřili naši online výuku.

Jana Petýrková, učitelka Hv