INFO: Lyžařský kurz

Lyžařský výcvikový kurz 2013

Hory 2010

Pro žáky II.stupně opět připravujeme LVK, který se uskuteční v termínu

10. - 15.února 2013 na Šumavě - v lyžařském areálu Lipno (více na www.lipnoservis.cz nebo na facebooku).

Po několikaletých zkušenostech s výborným lyžováním na zdejších sjezdovkách se již popáté vracíme na stejné místo a opět budeme ubytováni přímo u sjezdovky v objektu Chata Lanovka.

Zde budeme bydletTakhle budeme jezdit nahoru......a takhle zase dolů!

Hlavní náplní kurzu bude základní i rozšiřující výcvik ve sjezdovém lyžování a výcvik jízdy na snowboardu. Snowboardovou instruktorkou bude opět Veronika Rašková, která s námi již třikrát na LVK byla.

Chcete-li se podívat, kde budeme lyžovat, otevřete si tuto interaktivní mapu nebo tuto skvělou 3D prohlídku areálu.

Tam i zpět se dopravíme autobusem Triotour, na místě budeme mít zajištěno stravování (plná penze), ubytování a pětidenní skipas, který platí na všechny sjezdovky ve Skiareálu Lipno.

Všichni účastníci-žáci naší školy jsou samozřejmě pojištěni.

Součástí balíčku výhod pro ubytované účastníky LVK je 50% sleva na zapůjčení SKI nebo SNB vybavení, 50% sleva při návštěvě místního  AQUAWORLDU Lipno, 30% sleva na večerní lyžování a sleva na bobovou dráhu i tobogán (resp. jednu jízdu zaplatíte a druhou máte zdarma)!

Zájemci se s námi také mohou vydat na Stezku korunami stromů, které je opravdovým zážitkem. Byli jsme na ní již v září (viz Aktivně na Lipně) a nyní ji poprvé uvidíme také v zimní podobě. To bude krása! Ještě více informací najdete na www.stezkakorunamistromu.cz.

Skiareál Lipno v ziměSkiareál Lipno v zimě

Nezapomeňte:

- zaplatit doplatek 2000,-Kč do 25.1.2013;

- do 8.2.2013 odevzdat potvrzení či čestné prohlášení o seřízení lyží (vlastních);Noste ochrannou přilbu!!!

- v den odjezdu odevzdat potvrzení o seřízení lyží (půjčených);

- potvrzení o seřízení lyží se netýká těch, kteří si půjčují vybavení přímo na místě (správnost seřízení garantuje půjčovna Intersport RENT);

- před odjezdem dát pedagogům bezinfekčnost a potvrzení od lékaře;

- každý účastník LVK musí mít povinně ochrannou lyžařskou přilbu.

- snowboardisté musí mít chrániče zápěstí (většina úrazů při pádech na snowboardu postihuje právě ruce, a proto je třeba je chránit), doporučuje se také chránič páteře - tzv. páteřák.

Půjčení lyžařského vybavení:

Naši žáci mají opět možnost zapůjčení kompletního lyžařského nebo snowboardového vybavení  přímo v chatě v půjčovně Intersport Rent za dobrou cenu 570,- Kč (včetně ochranné přilby + seřízení vázání s certifikátem bezpečnosti). Přihlášení zájemci již mají zarezervováno vybavení prostřednictvím školy. Vyzvedneme a zaplatíme na místě po příjezdu.

Jako další možnost zapůjčení vybavení odkazujeme na půjčovnu lyží Lupesport v Příbrami.

A co nás čeká? Zde si můžete prohlédnout fotky kurzu 2010 , kurzu 2011 a kurzu 2012Článek o předloňském LVK 2011 si přečtěte zde, deníček neznámého lyžaře je tady. A videa z roku 2011 jsou k prohlédnutí zde. Videa z posledního LVK 2012 si nenechte ujít zde, článek si přečtěte zde.

Odjezd od školy bude v neděli 10.2.2013 ve 12.00 hodin! Dostavte se s časovou rezervou.

Informace:  Mgr.Karel Derfl, tel: 318 695 382 nebo 739 691 120, 723 243 724

(Sledujete tento web i školní facebook, budeme průběžně přidávat fotky i videa z letošního LVK!)

Informace o lyžarském výcvikovém kurzu 2013808.37 KB
Prohlášení zákonných zástupců o bezinfekčnosti14.86 KB
Lyžování a Carving - přehled, rozdíly, úrovně od začátečníka k závodním výkonům133.52 KB