Jak testujeme! A proč?

JAK TESTUJEME V NAŠÍ ŠKOLE? A PROČ?

V týdenních plánech jsme již informovali rodiče o způsobu a důvodech dvojího testování našich žáků 6.12.2021 (POZOR! 13.12. netestujeme antigenními testy!).

Aktuální hygienická opatření - řídíme se podle pokynů MŠMT a MZ platných od 15.11.2021 a od 22.11.2021, bližší informace najdete na školním webu zde. Pokračujeme v pravidelném plošném  testování žáků ZŠ, které probíhá vždy v pondělí, ale  6.12.2021 bude i zde změna.

Co zůstává a co se mění?

PCR testování žáků - v pondělí 6.12.2021 bude před naší školou opět probíhat testování PCR žvýkacími testy obdobně jako v uplynulých týdnech. Děti budou testovány v 7.50 hod. v rámci výuky. Žáci, kteří jsou v karanténě, mohou na test přijít mezi 8.30 a 9.00 hod. Výsledky testu by měli rodiče obdržet druhý den prostřednictvím SMS (škola nedokáže zajistit urychlení SMS zpráv, neboť jsou odesílány prostřednictvím státního systému ÚZIS).

(NETESTUJÍ se ty děti, které se vrací do školy po prodělaném onemocnění COVID-19!)

Antigenní testování žáků - v pondělí 6.12.2021 nabízíme zároveň také test antigenní - hned po příchodu do školy, stejně jako tomu bylo na začátku září.

Vede nás k tomu snaha zabránit karanténě celé třídy v případě, že bude žák PCR pozitivní, ale výsledky PCR testu dostane až v úterý.

Takto můžeme zamezit kontaktu potenciálně pozitivního žáka s třídou, protože tento žák (s pozitivním antigenním testem) odejde hned v pondělí domů a nezůstane s ostatními ve škole.

(NETESTUJÍ se ty děti, které se vrací do školy po prodělaném onemocnění COVID-19!)

Vycházíme z obecného předpokladu, že platí:

1) antigenní test = rychlý ranní filtr, ale s menší spolehlivostí;

2) PCR test = delší doba vyhodnocování výsledku testu, ale vysoká spolehlivost!

(A zároveň je splněna povinnost PCR testu v případě zjištění příznaků covidu).

Naším společným cílem je zajistit v co největší míře prezenční výuku ve škole a tato opatření k tomu mohou významně přispět. Budeme rádi za vaši podporu.

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace.

Mgr. Karel Derfl, ředitel školy

Mgr. Alena Váňová, zástupce ředitele