Noc s Andersenem č.10

Desáté nocování s Andersenem...

Letošní nocování se neslo v duchu 65. výročí nakladatelství Albatros.

Na tuto akci jsme se začali připravovat již před dvěma měsíci. Děti měly za úkol vyhledat ve svých knihovnách tituly z Albatrosu z let 1949–2014. Kdo knihu objevil, byl s ní vyfotografován. Podařilo se nám získat všechny výše uvedené roky. Chyběl nám už pouze rok 2014, a tak pan ředitel zakoupil novou knihu Bella a Sebastian do školní knihovny.

Tato přípravná fáze vyvrcholila ve čtvrtek 10.dubna 2014, kdy se ve škole sešli žáci 1. stupně spolu se šesťáky a paní učitelkami.

Paní knihovnice M. Šprunglová přichystala v novém podkroví výstavu knih a fotografií dětí. Žáci šesté třídy spolu s třídní učitelkou si připravili krátké ukázky z pohádek, které předcházely pasování prvňáků na čtenáře školní knihovny.

Potom se všechny děti rozdělily do skupin, ve kterých vytvářely příběh "O skřítkovi knihovny". Následoval všemi očekávaný i obávaný „bobřík odvahy“ a nakonec jsme si přečetli nebo pustili pohádky na dobrou noc.

Myslíme si, že se akce vydařila a dětem líbila, stejně jako v předchozích letech.

Jana Derflová, Lenka Zlochová, Lenka Řezáčová, Martina Joujová

Fotografie z dnešního dne najdete zde.