Pirátské přepadení

Pirátské přepadení !!!

Čtvrteční počasí je od rána zase o trošku lepší. Piráti v kajutách přežili zachumlaní chladnější noc a ráno se jim opět nechtělo vstávat. Ale budíček v půl osmé je vytáhl z postýlek, oblékli se, umyli, poklidili kajuty a šlo se na vydatnou snídani a na učení. Dopoledne rychle uteklo a už jsme obědvali špagety.

Po krátkém poledním klidu jsme se vydali na další výlet spojený s plavbou po řece Otavě. Oblečeni do našich vlastních pirátských triček jsme došli k penzionu Fousek, kde už na nás čekala loď, nalodili jsme se a vydali na plavbu. Projeli jsme okolo naší základny na Štědroníně, dojeli pod most a pak to přišlo………

Najednou, kde se vzali, tu se vzali, na nás zaútočili cizí piráti ze své lodi, stříleli na nás z děla, přepadli naši loď a některé z nás chtěli dokonce unést. Po prvotním šoku jsme se ale vzchopili a naši loď i paní učitelky ubránili, cizí piráty přemohli a dokonce jsme jim vyřadili škuner z provozu. Jsme přece už týden pirátsky trénovaní.

Po šťastném návratu na základnu jsme před večeří měli čas na koupání a společné sportování. K večeři jsme si dali vepřo, knedlo, zelo a následovala promenáda v pirátském oblečení a škraboškách doprovázená vlastním pokřikem či písní pod vlajkami jednotlivých kajut. Někteří piráti přijeli vybaveni z domova, jiní si oblékli to, co jsme si tady vyrobili. Pak jsme si rozdělali táborák, společně zazpívali pirátské písničky a po setmění nás ještě čeká pirátská bojovka.

A teď už bude naše poslední noc na pirátské základně na Štědroníně.

Fotografie z dnešního dne zde.

Kapitáni a posádka ze Štědronína