VLTAVA 2018

POSLEDNÍ VÝLET DEVÁŤÁKŮ

V neděli 3.6.2018 vyrazili naši deváťáci na svůj poslední společný výlet,
tradiční vodácký kurz na Vltavě.

V půl desáté vyrazili deváťáci vlakem do Českého Krumlova. Poté co dorazili
do kempu a ubytovali se, čekal je vodácký minikurz s instruktorem, který jim vysvětlil a ukázal, jak s lodí zacházet (nasedání, pádlování, zatáčení, brždění, apod.). K čemu by však byla teorie, když by si vše nemohli vyzkoušet na vlastní kůži.
 Počátky byly u některých rozpačité a lodě příliš neposlouchaly,     ale během chvíle vše dostali do ruky, sehráli se a mohli tak       vyrazit na svou první plavbu, pro kterou zvolili rafty.

Všechny krumlovské jezy sjeli naprosto bez problémů, a ačkoliv   byli někteří pořádně mokří, získali jistotu a chuť
 do dalšího dobrodružství. Podvečer strávili prohlídkou   historického centra města a procházkou zpět do kempu.
 První den, během něhož nachodili téměř 12 kilometrů, zakončili   společným posezením a hraním her, při kterých zažili spoustu   legrace.

Druhý den po snídani čekalo na deváťáky překvapení v podobě paddleboardingu, který si nakonec s chutí vyzkoušeli a otestovali tak svoji rovnováhu. Poté již vypluli směr Zlatá Koruna. Hned na prvním jezu se ukázalo, že sjíždění na raftech je oproti pálavám, které pro dnešek zvolili, hračka. Hned několik lodí se cvaklo, což však v takovém vedru, jaké panovalo, bylo příjemným osvěžením. Poučením z prvotních chyb, sjeli následující jezy již mnohem lépe. Cestu si pak zpříjemňovali vodními hrátkami a souloděním. Po doplutí do Zlaté Koruny přišlo
na řadu stavění stanů a shánění dřeva na večerní táborák doprovázený zpěvem s kytarou.

Po velmi chladné noci a brzkém vstávání vyrazili deváťáci

na svou poslední část plavby do Boršova, která je často právem   označována za jeden z nejkrásnějších úseků Vltavy.
 Jinde téměř stojatá voda je zde nahrazena peřejemi a okolní   krajina je zde opravdu nádherná.
 Jízdu zvládli všichni úspěšně, odevzdali lodě, pádla a vesty a   vydali se na vlak směr České Budějovice. Únava se na většině   z nich podepsala a tak si cestu domů zkrátili spánkem.
 Na nádraží v Mirovicích již na ně čekali rodiče, sourozenci a   kamarádi.

Třídenní putování po Vltavě se neslo v duchu hesla UŽÍT, ALE PŘEŽÍT. Všichni jej hodnotili velmi pozitivně a užili si ho.
Byli unavení, ale spokojení a jistě si odvezli zážitky, na které budou vždy rádi a s úsměvem vzpomínat. Za skvělou atmosféru, která po celou dobu výletu panovala, patří dík i instruktorům Protonovi a Rintintinovi, kteří byli velmi ochotní, milí a usměvaví, a kteří pomáhali a zachraňovali, když bylo potřeba. Děkujeme a někdy zase Ahoooj.

Fotky zde.

Mgr. Jana Břicháčková