RODIČE VÍTÁNI

Rodiče vítáni

QRC

 

KONTAKT

ZŠ a MŠ Chraštice

Chraštice 44
Březnice 262 72
IČO: 68998503
tel:  +420-318695382
mob:+420-739691120
skola@zschrastice.cz
www.zschrastice.cz

ZŘIZOVATEL

Obec Chraštice

Chraštice 2
Březnice 262 72
IČO: 00242331
tel:  +420-318695371
obecchrastice@seznam.cz
www.obec-chrastice.cz

Vodácký výlet 9.třídy

 

Vodácký výlet 9.třídy - Vltava 2017

 

V neděli 28.5.2017 naši nejstarší žáci vyrazili na svůj poslední třídní výlet, který se stal již tradicí naší školy. Deváťáci jeli na vodu - konkrétně na Vltavu!

 

   

 

Vlakem jsme se dopravili do Českého Krumlova. Odtud jsme pak šli procházkou do kempu, kde jsme se ubytovali. Následoval vodácký minikurz k jízdě na kánoích a raftech. Vyzkoušeli jsme si s instruktorem nasedání do lodi, pádlování, zatáčení, zastavování a obracení lodi při tzv. cvaknutí. Místo motivace na pondělní „ostrou" plavbu někteří  ztráceli jistotu a trochu se obávali.

Obavy byly rozptýleny procházkou po městě, prohlídkou okolí zámku a zámecké zahrady. Večer jsme si udělali táborák, opekli si buřty a zazpívali si písničky s kytarou.

 

Druhý den jsme „nafasovali“ vesty a pádla. Na řeku jsme v šesticích spustili rafty a trochu s obavami jsme vyrazili. Na cestě nás čekalo několik různých jezů. Po celou dobu nás provázel vodácký instruktor. Byl velmi milý, trpělivý, snažil se nám pomáhat a bavit nejrůznějšími vodáckými historkami. Po úspěšném sjetí několika jezů jsme si to všichni začali konečně  užívat. Kochali jsme se klidem, slunečným počasím a nádhernou krajinou okolí Krumlova. Naši plavbu jsme zakončili v kempu Zlatá Koruna. Teplý večer jsme strávili opět u táboráku.

 

  

 

Třetí den byl pro některé velkým „bubákem“. Jeli jsme totiž na kánoích. Zpočátku to vypadalo všelijak. Některé dvojice se museli nejprve sehrát. Po pár set metrech ale již všichni zdatně pádlovali a užívali si jízdy v krásné přírodě. Samozřejmě se nám nevyhnulo i  „cvaknutí“. Všichni, kteří se nechtěně vykoupali v chladivé Vltavě, se zdárně dostali (za pomoci svých kamarádů) do lodi.

Jízdu jsme ukončili v Boršově. Tam jsme odevzdali všechny zapůjčené věci a vyrazili na vlak do Českých Budějovic. Ve vlaku na nás všech byla patrná únava, ale i radost z pěkně prožitých dnů.

 

Sama za sebe chci napsat to, že mi bylo potěšením strávit 3 pohodové dny s tak báječnou třídou. Jsou bezvadnou partou, která drží při sobě. Jsou spolehliví, pracovití, dokáží si pomáhat, spolupracovat a být si oporou. Za vše mluví věta, kterou prohlásil náš vodácký instruktor: „Máte skvělé děti, byli to ty nejhodnější deváťáci, se kterými jsem se kdy setkal“. Deváťáci - díky!

                                                                                                                                 

Zde si můžete prohlédnout fotografie a videa z prvního, druhého a třetího dne.

Další fotky z fotoaparátu si můžete prohlédnout zde.

 

Zpětné vazby k výletu si můžete přečíst zde.

 

Martina Joujová

PřílohaVelikost
Vltava 2017 - zpětná vazba113.43 KB

Přihlášení

Školní video

Videogalerie naší školy

 Školní videa na Youtube

www.youtube.com

PROJEKTY

Jazykový projekt Janička

Kruh spolupracujících škol 

Pilotní škola KIN-BALLU 

Minimalizace šikany

Překlady webu

Translate our web! Übersetzen Sie unsere Web! Перевести наш сайт!

 

Přeložte si sami

 

Po kliknutí na obrázek si sami vyberete ze 105 cizích jazyků pro překlad!