Poplachový den

Poplachový den...

...aneb jak se chovat za mimořádných okolností?

V úterý 26. května proběhl v naší škole tzv. Poplachový den, aneb Jak se chovat za mimořádných okolností. Akce se zúčastnily všechny ročníky ZŠ i děti z MŠ.

Den byl zahájen v 8.00 hodin vyhlášením poplachu a shromážděním žáků před budovou školy. Program začal ukázkou výcviku psů z Kynologických klubů Březnice a Příbrami. Děti viděly velmi zajímavé předvedení poslušnosti, přesnosti a oddanosti pejsků ke svým pánům. Asi největším zážitkem byl útok psa na podezřelou osobu a její zadržení. Děti se mohly i pomazlit s nejmladším z pejsků – štěňátkem Balů.

Poté se již žáci rozdělili do skupin a procházeli jednotlivými stanovišti, která byla rozmístěna v prostorách školy, v parku před školou a na hřišti. Na stanovištích si vyslechli důležité a zajímavé informace od příslušníků HZS Příbram, naučili se obvazovat rány, ošetřit zraněného a seznámili se s resuscitací. To vše pod téměř profesionálním vedením studentek VOŠ SZŠ v Příbrami.

Nejpřitažlivější byli pro děti asi hasiči z Kozárovic a Zalužan a jejich auta. Každý si mohl vyzkoušet, co chtěl a zeptat se na vše, co ho zajímalo. Děti tak využily možnosti stříkat z hadice, vodního děla, prozkoumaly interiér i střechu auta.

Myslím si, že den se vydařil – včetně počasí a že si děti odnesly nejen hezké, ale i důležité informace a zážitky. Všem zúčastněným, kteří se do organizace dne zapojili, moc děkujeme za jejich vstřícnost, ochotu, pěkný přístup k dětem, trpělivost a čas, který akci věnovali.

Lenka Zlochová

Velmi obsáhlou fotogalerii z akce najdete zde a zde a také zde.

MŠ má fotky od jedné maminky zde.