RODIČE VÍTÁNI

Rodiče vítáni

QRC

 

KONTAKT

ZŠ a MŠ Chraštice

Chraštice 44
Březnice 262 72
IČO: 68998503
tel:  +420-318695382
mob:+420-739691120
skola@zschrastice.cz
www.zschrastice.cz

ZŘIZOVATEL

Obec Chraštice

Chraštice 2
Březnice 262 72
IČO: 00242331
tel:  +420-318695371
obecchrastice@seznam.cz
www.obec-chrastice.cz

Návštěva knihovny v Milíně

Postřehy žáků z návštěvy knihovny v Milíně

 

Navštívili jsme knihovnu v Milíně a zde jsou některé postřehy našich žáků:

 

"V úterý jsme jeli do milínské knihovny. Když jsme tam přijeli, byly tam dvě paní knihovnice. Pozdravili jsme je a šli dovnitř. Sedli jsme si na zem a vítali jsme se. Pak se jedna paní knihovnice ptala do jaké školy a knihovny chodíme. Řekli jsme jí, že jsme z Chraštic. Pak jsme dělali hezké úkoly. Myslím si, že jsme si to pořádně užili. A mohli jsme si koupit i knížky za 1 Kč."

Andrea, 6.třída

 

 Knihovna MilínKnihovna MilínKnihovna Milín

"6.10. v úterý jsme byli v milínské knihovně. A stavěli jsme tam hada z knížek zabalených v alobalu. Bylo to krásné a mohli jsme si koupit i knížku. A já a Nik jsme hlásili v místním rozhlase a pak jsme se všichni fotili."

Pavel, 6.třída

 

"V úterý jsme byli v milínské knihovně a knihovnice tam pro nás měly připravený program atd. Na konci, jak jsme odcházeli, tak jsme dostali dárky a Nik a Pavel hlásili do rozhlasu. Mohli jsme si koupit knihy za jednu Kč a zdarma si je půjčit."

Martin, 6.třída

 

"V úterý jsme jeli do milínské knihovny. Hledali jsme legrační název knihy. Potom jsme stavěli hada a psali knihu. Prošli jsme celou knihovnu a někteří mluvili do rozhlasu."

Míša L., 6.třída

 

"V úterý, 6.října, jsme jeli do Milína do knihovny. Byl tam pro nás připraven zajímavý program – dokončit vypravování, najít co nejvíce vtipný název knihy a na závěr se podepsat. Mají to tam moc hezké a mají tam i počítače. Potom si Pavel a Nik zamluvili do rozhlasu. A balili jsme knihy do alobalu. Mohli jsme si koupit knihu za 1 Kč. Bylo to moc hezké. Obě dvě cesty jsme jeli autobusem."

Katka, 6.třída

 

"V úterý jsme byli v milínské knihovně. Přivítaly nás dvě knihovnice a šli jsme se posadit. Vyprávěly nám, kdy mají otevřeno a všechno o knihovně. Pak nás poprosily, abychom zabalili knížku do alobalu a udělali jsme hada. Pak jsme vyplňovali dotazník. Psali jsme pohádku o čarodějnicích. Vybrali jsme si knížky. A mohli jsme si koupit knížku za 1 Kč. Pak jsme dostali dárečky a museli jsme jít na autobus. Tak jsme se rozloučili a nakonec Nik a Pavel mluvili do rozhlasu. Pak jsme jeli do školy."

Jitka, 6.třída

 

"V úterý jsme jeli na výlet do milínské knihovny. U dveří jsme pozdravili a vešli dovnitř. Posadili jsme se a paní knihovnice nám rozdaly papírky, abychom napsali svá jména. Mohli jsme si prohlédnout knihovnu, měla pět místností. Měli jsme najít srandovní název knihy. Skoro každý ho našel. Potom jsme psali příběh. Šesťáci a sedmáci psali zvlášť. Vytvořili jsme hezké příběhy, ale náš byl srandovnější. Na konci Pavel a Nik hlásili v rozhlase a několik lidí se smálo."

Kuba, 6.třída

 

Týden knihovenTýden knihovenTýden knihovenTýden knihoven

 

Chtěla bych poděkovat oběma šikovným knihovnicím, paní Jitce Slancové a paní Hance Vavřincové, za příjemně strávené dopoledne v jejich knihovně. Zajímavý a zábavný program, který se týkal projektu Týden knihoven, zaujal všechny naše žáky.

Děkuji

 

Jolana Vaněčková

Přihlášení

Školní video

Videogalerie naší školy

 Školní videa na Youtube

www.youtube.com

PROJEKTY

Jazykový projekt Janička

Kruh spolupracujících škol 

 

Minimalizace šikany

Překlady webu

Translate our web! Übersetzen Sie unsere Web! Перевести наш сайт!

 

Přeložte si sami

 

Po kliknutí na obrázek si sami vyberete ze 105 cizích jazyků pro překlad!