Spolek rodičů

Spolek rodičů a přátel ZŠ a MŠ Chraštice

SRPZŠ neboli Spolek rodičů a přátel ZŠ Chraštice vznikla v r.1992 jako občanské sdružení, jehož hlavní náplní je užší spolupráce mezi školou, rodiči a veřejností. Cílem je vzájemná spolupráce rodičů a zákonných zástupců žáků a dětí se Základní školou a mateřskou školou Chraštice při prosazování společných zájmů.

V roce 2015 došlo k rozšíření činnosti sdružení i na rodiče dětí z mateřské školy a od 20.2.2016 došlo ke změně stanov i názvu na Spolek rodičů a přátel ZŠ a MŠ Chraštice z důvodu platnosti nové legislativy (NOZ).

Členy SRPŠ jsou volení zástupci jednotlivých tříd ZŠ a MŠ, výbor SRPŠ je tvořen voleným předsedou, zástupcem předsedy a hospodářem.

Sdružení je neziskovým právním subjektem a má zřízen svůj vlastní účet.

Příjmy SRPZŠ tvoří členské poplatky (ročně ve výši Podporujte svoje děti!200,-Kč za každé dítě v ZŠ, přispěvek v MŠ činí 700,-Kč a představuje zejména náklady na zajištění akcí pro děti), sponzorské dary, příjmy z pořádaných akcí (Dětský karneval atp.) a popř. finanční granty či dotace získané na základě podaných projektů (bohužel jsme ale již delší dobu žádné nedostali).

SRPŠ podporuje mimoškolní aktivity pro děti z chraštické školy, některé školní akce i zájmovou činnost.

Každoročně např. přispívá na dopravu žáků na lyžařský kurz popř. i na školu v přírodě, spolufinancuje materiál a vybavení pro činnost zájmových kroužků, odměny pro vítěze školních soutěží či pro nejlepší žáky na závěr roku.

SRPZŠ se podílí na zajištění organizace výměnných pobytů našich a švýcarských žáků v rámci dlouholetého mezinárodního projektu PARTNERSTVÍ naší školy se školou v Heimiswilu.

Mnozí rodiče nás podporují nejenom finančně či sponzorskými dary, ale zejména poskytnutím služeb či prací, které jsou potřebné pro úspěch výše uvedených aktivit pro děti (a také pro mládež, neboť se často zúčastňují i naši bývalí žáci).

Všem našim příznivcům patří veliké poděkování!

Předsedkyně:      Miroslava Chánová

Místopředseda:    Martin Stejskal

Hospodář:           Renata Skalová

Nejvyšší orgán:   Výbor SRPŠ

Členové výboru: Alena Trčová, Radek Procházka, Jitka Vancová,

Veronika Kotrbová, Miroslava Chánová, Martin Stejskal,

Hana Halušková, Miroslava Hrkalová, Jitka Čejdíková,

Vendula Vošmiková, Renata Skalová

Akce  uskutečněné v roce 2016 a 2017

Dětský karneval, Návštěva dětí a pedagogů ze Švýcarska, Dětský den, výlety s rodiči, aj.

Plánované akce v roce 2017 a 2018

Dětský karneval, Návštěva dětí a pedagogů ve Švýcarsku, Dětský den, výlety s rodiči, aj.

Název a adresa:

Spolek rodičů a přátel ZŠ a MŠ Chraštice

Chraštice 44, 262 72

IČ:  04765133

Bankovní účet:  17435211/0100  (Komerční banka)

Datum zápisu:  20.2.2016  pod spis. značkou L 64575 vedené u Městského soudu v Praze

Výpis ze spolkového rejstříku (2016)53.28 KB