RODIČE VÍTÁNI

Rodiče vítáni

QRC

 

KONTAKT

ZŠ a MŠ Chraštice

Chraštice 44
Březnice 262 72
IČO: 68998503
tel:  +420-318695382
mob:+420-739691120
skola@zschrastice.cz
www.zschrastice.cz

ZŘIZOVATEL

Obec Chraštice

Chraštice 2
Březnice 262 72
IČO: 00242331
tel:  +420-318695371
obecchrastice@seznam.cz
www.obec-chrastice.cz

INFORMACE pro rodiče

NOVÉ  INFORMACE PRO RODIČE A PEDAGOGY: 

 

Vážení rodiče, žáci a zaměstnanci,

zde najdete průběžně aktualizované informace:
 
(10.3.2020) Z rozhodnutí Bezpečnostní rady Vlády ČR ze dne 10.3.2020 dochází k uzavření základních škol s platností od středy 11.března 2020 do odvolání (dle sdělení MŠMT minimálně na 14 dní). Důvodem je vyhlášení mimořádných opatření souvisejících s prevencí šíření koronaviru.
Proto dochází také k uzavření naší ZŠ (včetně ŠD, ŠK a školní knihovny).
Na doporučení MŠMT a s vědomím zřizovatele je uzavřena i mateřská škola.
Doporučení MŠMT pro školy ke koronaviru najdete zde.
Kontakty na Krajskou hygienickou stanici Středočeského kraje najdete zde. Další informace KHS najdete zde.
Rodiče mají nárok na OČR u dětí do 10 let podle § 39 (1) b 1. zákona 187/2006 Sb. V takovém případě jim dle § 106 stejného zákona vydá školské zařízení na vyžádání doklad o uzavření školy.
(12.3.2020) Dne 12.3.2020 vyhlásila Vláda ČR nouzový stav. Aktuální informace MŠMT k vyhlášení nouzového stavu najdete zde.
Průběžně aktualizované informace MPSV najdete na webu ministerstva zde.
(13.3.2020) Třídní učitelky rozeslaly rodičům všech žáků naší školy Dopis ředitele školy k současné situaci a k řešení s tím souvisejícíh problémů.
(15.3.2020) Vláda vyhlásila karanténi pro celé území České republiky. Více informací o tom, co to znamená, najdete např. zde.

(16.3.2020) Po dobu trvání karantény bude budova školy pro všechny osoby uzavřena. Potvrzení pro OČR Vám případně zašleme na vyžádání mailem. Respekujte uvedená pravidla.

Přehled o tom, co ví věda skutečně o koronaviru a jak se před ním chránit, najdete v odborném článku zde.

Aktuální týdenní plány učiva s dalšími odkazy a informacemi pro žáky i rodiče najdete na školním webu obvyklém místě zde.

(18.3.2020)  Aktuálně o koronoviru - oficiální web s informacemi Ministerstva zdravotnictví ČR

Několik rad pro rodiče - Jak s dětmi mluvit o COVID-19 ?

Vláda nařídila povinnost nosit ochranu úst a nosu na veřejnosti s platností od dnešní půlnoci.
(19.3.2020) Koronavirus COVID 19 – Doporučení ve vztahu k dětem. (Jak mluvit s dětmi? Co dělat s dětmi doma? Co pomáhá?) - doporučení psychologa PhDr. Š.Vymětala z Psychologického pracoviště MV ČR.
(23.3.2020)  Změna: Potvrzení OČR mohou rodiče nyní žádat na všechny děti do věku 13 let. Žádejte mailem, uvádějte vždy jméno dítěte a jeho RČ. Potvrzení rozesíláme mailem na adresu rodičů, vzhledem k počtu žádostí trvá vyřízení 1-3 dny. Děkujeme za pochopení.
Na dnešní tiskové konferenci ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy se mj, mluvilo o přiměřenosti výuky na dálku, o přuíjímacích zkouškách na SŠ, maturitách, prevěpodobném termínu otevření škol i o tom, jestli se uvažuje o zkrácení letních prázdnin, Videozáznam z tiskové konference si můžete pustit zde.
(30.3.2020)  Každý rodič, který žádal OČR,  musí také vždy po skončení kalendářního měsíce předat zaměstnavateli tiskopis „Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“. V tomto tiskopisu vyplní dny, ve které pečoval o dítě. Nově je totiž možné, aby se pečující na ošetřovném střídali. Musí být tedy jasné, kdy byli doma s dětmi a kdy chodili do práce. Za tyto dny pak dostane namísto ošetřovného od zaměstnavatele mzdu nebo plat. Tiskopis k tisku a ručnímu vyplnění ZDE , interaktivní formulář ZDE.

Aktuální týdenní plány učiva s dalšími odkazy a informacemi pro žáky i rodiče najdete na školním webu obvyklém místě zde.

(1.4.2020)  Zahájili jsme dálkový zápis děti do 1.třídy 2020/2021, který bude probíhat celý duben. Podrobné informace pro rodiče budoucích prvňáku najdete zde.

 
Ministr školství Robert Plaga oznámil v pořadu UčíTelka České televize, že by se žáci mohli vrátit do škol v druhé polovině května 2020.

(13.4.2020)  Školy se do konce června již pravděpodobně neotevřou, odpověděl na dotaz novinářů náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Ale možná se budou děti do škol vracet postupně a dobrovolně. Více v článku zde.

(14.4.2020)  Aktuální týdenní plány učiva s dalšími odkazy a informacemi pro žáky i rodiče najdete na školním webu obvyklém místě zde.

Připravujeme vrácení poplatků za zrušené školní akce: Plavecký kurz a Školu v přírodě. Během dalšího týdne budete informováni o termínech, časech a způsobu předání. Již zaplacené obědy, poplatky za ŠD a MŠ budou převedeny nebo vráceny v červnu.

Ministr školství Robert Plaga po jednání vlády představil harmonogram otevírání škol. Od 25.5.2020 by se mohly otevřít základní školy pro žáky prvního stupně. Učit by se mělo ve skupinách po 15 dětech. Žáci druhého stupně se podle Plagy do škol do června nejspíš nevrátí. Více info např. zde. 

(15.4.2020)  MŠMT zveřejnilo Harmonogram uvolňování opatření v oblasti školství. Mimo jiné z něj vyplývá, že:

Od 25. května 2020 bude možná osobní přítomnost žáků prvních stupňů základních škol na vzdělávacích aktivitách formou školních skupin. Účast žáků však nebude povinná. V rámci ochrany rizikových skupin pedagogických i nepedagogických pracovníků, ale stejně tak žáků a jejich rodinných příslušníků bude i nadále pokračovat distanční výuka.

Doporučený počet žáků ve školní skupině bude 15 a bude možné jej dle místních podmínek navýšit, musí však být splněna podmínka jedno dítě v lavici

Složení skupin bude neměnné a dítě tedy nebude moci skupiny měnit. Vzájemný kontakt skupin bude omezený.

Školní družiny, školní kluby ani zájmové kroužky nad rámec jedné skupiny povoleny nebudou.

Tělesná výuka bude zakázána.

Co se týče jídelen, jejich otevření bude podmíněno aktuální epidemiologické situaci a místních podmínek, zejména pak možnosti oddělení jednotlivých skupin.

V průběhu vyučování bude sice doporučeno nošení roušky, nicméně vyučující bude moci o jejím nošení rozhodnout dle potřeby. Při skupinové práci a aktivit ve vzájemné blízkosti, ale stejně tak mimo třídu a ve společných prostorách škol budou roušky povinné.

Více informací najdete na webu Ministerstva školství zde. Záznam tiskové konference s ministrem školství Robertem Plagou si můžete pustit zde.

(20.4.2020)  Aktuální informace k ošetřovnému najdete na webu České správy sociálního uabezpečení zde.

(21.4.2020)  Ministr školství Robert Plaga k aktuální situaci ve školství z rozhovoru na DVTV zde.

(27.4.2020)  Nabízíme dětem i rodičům 2 návody - nástroje či rady, jak si organizovat domácí výuku tak, aby byla efektivní a zároveň nepřinášela jejím účastníkům zbytečný stres či nepřiměřenou zátěž. Jedná se o Pravidla pro domácí výuku a Jak na online učení z pohledu žáka.

Potvrzení pro OČR i nadále vystavujeme na vyžádání a zasíláme mailem. Uveďte jméno dítěte a jeho RČ. Originály již vystavených potvrzení OČR si můžete vyzvednout ve škole 28.4. a 29.4. od 12.30 do 16.00 h. u Ivety Galážové.

MŠMT vydalo vyhlášku o hodnocení v 2.pololetí školního roku 2019/2020. Na základě tohoto dokumentu a metodických doporučení můžeme zahájit v naší škole diskuzi o konkrétní podobě závěrečného hodnocení v naší škole. Rodiče a žáky budeme informovat během měsíce května. Informace o této vyhlášce najdete na webu MŠMT zde.

(30.4.2020) MŠMT oznámilo, že školám přijde do poloviny příštího týdne hygienický manuál obsahující návod s opatřeními proti šíření koronaviru, podle kterého by se školy měly řídit při částečném obnovení svého provozu. Více informací najdete např. zde.

(1.5.2020) Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes na tiskové konferenci oznámil, že resort školství již ve spolupráci s odborníky z ministerstva zdravotnictví dokončil manuály pro všechny typy škol a školských zařízení. Tyto manuály budou distribuovány do všech škol v ČR tak, aby se mohli ředitelé připravit na jednotlivé fáze uvolňování, které nastanou 11. a 25. května.  „Pokud se někdo bál drakonických opatření, mohu jej uklidnit. Důležitým faktorem pro nás byla proveditelnost na českých školách,“  řekl ministr školství na tiskové konferenci. 

Více z tiskové konference najdete na webu MŠMT zde.

(3.5.2020) MŠMT zveřejnilo očekávané materiály, které jsou pro školy i rodiče důležité v tom, že stanovují podmínky pro obnovení docházky v ZŠ a v MŠ v omezeném režimu. Vedení každé školy tyto podmínky vyhodnotí s ohledem na vlastní specifické možnosti a stanoví režim, v jakém bude školské zařízení fungovat i termín, od kterého mohou děti opět nastoupit do MŠ resp. ZŠ (pouze 1.stupeň). Manuál pro ZŠ a Manuál pro MŠ najdete zde nebo v příloze níže. Rodiče budeme blíže informovat o dalších krocích.

(5.5.2020)  Zahájili jsme dálkový zápis děti do mateřské školy pro školní rok 2020/2021, který bude probíhat do 15.května 2020. Podrobné informace pro rodiče najdete zde.

(8.5.2020)  Rodiče našich žáků 1.-5.ročníku ZŠ obdrželi dopis od ředitele školy, ve kterém jsou upřesněny podmínky pro umožnění přítomnosti dětí ve škole od 25.5.2020 do konce školního roku. Současně byli požádáni o vyplnění dotazníků, kterým škola zjišťuje zájem rodičů o ůčast dítěte v tzv. školních skupinách.

Od 25.5.2020 bude otevřena také naše mateřská škola. Všichni rodiče byli kontaktováni a požádáni o vyplnění dotazníku zájmu o nástup do MŠ v tomto termínu. Pravidla, za jakých budou moct dětí do MŠ nastoupit, najdete zde.

(11.5.2020)  Ministr školství Robert Plaga odpovídal rodičům a učitelům na otázky týkající se znovuotevření škol a pravidel pro fungování výuky v období do letních prázdnin. Článek obsahující celý rozhovor (50 minut) a přepis nejčastějších otázek a jeho odpovědí najdete zde

(12.5.2020)  Závaznou přihlášku k nástupu dítěte do školní skupiny ZŠ od 25.května mohou rodiče žáků z 1.-5.ročníku vyplňovat zdePřihlášku můžete také stáhnout zde, vytisknout, vyplnit a podepsanou doručit do kanceláře školy (osobně, poštou nebo do schránky). Poslední termín pro podání závazné přihlášky je pondělí 18. května 2020. Pozdější přihlášení nebude možné. Nutnou podmínkou k přijetí dítěte do školy je také odevzdat podepsané čestné prohlášení nejpozději v pondělí 25.5.2020 při příchodu žáka do školy. 

(20.5.2020)  Všem rodičům. kteří závazně přihlásili svoje dítě k docházce do školy od 25.5.2020 jsme odeslali podrobné pokyny k organizaci, průběhu a zajištění provozu ZŠ formou tzv. školních skupin. Závazné přihlašování žáků 1.-5.ročníku k docházce do školy bylo ukončeno 19.5.2020 a již není možné žádné další dítě přihlásit. Ostatní žáci a žákyně budou pokračovat v distanční výuce až do konce školního roku. V den nástupu do školy musí žáci přinést podepsané Čestné prohlášení s datem 25.5. (nebo 24.5.2020).

 

Tiskopisy Čestného prohlášení budou k dispozici u vchodu školy a rodiče je tudíž mohou podepsat i na místě, pokud budou svoje dítě do školy doprovázet.

Po dobu denní docházky přihlášených dětí do školy nebudou mít rodiče dětí ani jiné osoby povolen vstup do budovy.

V pondělí 25.5.2020 zahájí svůj pravidelný provoz také obě oddělení naší mateřské školy. Provoz MŠ bude probíhat v upraveném režimu se zvýšeným důrazem na hygienická opatření. Rozhodnutí ředitele o obnovení provozu MŠ najdete zde

V pondělí 25.5.2020 zahájí svůj pravidelný provoz dopolední a odpolední školní skupiny v základní škole. Provoz ZŠ bude probíhat v upraveném režimu se zvýšeným důrazem na hygienická opatření. Rozhodnutí ředitele o obnovení provozu ZŠ najdete zde.

Rodiče mají nárok i nadále nárok na OČR u dětí do 13 let podle § 39 (1) b 1. Zákona 187/2006 Sb., až do 30.6.2020 v případě, že se rozhodli dítě do školy neposílat. Školské zařízení vydá na vyžádání doklad o uzavření školy dle § 106 téhož zákona.

Výuka na dálku (distanční) bude probíhat až do konce školního roku.

(20.5.2020) Z rozhodnutí MŠMT se od 8. června 2020 umožňuje osobní přítomnost žáků všech ročníků 2. stupně základní školy za účelem dobrovolných socializačních aktivit, konání konzultací či třídnických hodin. Záleží na konkrétních podmínkách každé školy, do jaké míry a v jaké podobě či rozsahu tuto možnost využije. Hlavní vzdělávací aktivitou bude i pro žáky 2.stupně ZŠ až do 30.června 2020 vzdělávání na dálku.

Žákům může být umožněna přítomnost ve škole zejména z těchto důvodů:

 
Individuální či skupinové konzultace nebo setkání s vyučujícím navazující na vzdělávání na dálku.
Třídnické hodiny.
Socializační aktivity.
Vyzvednutí školních potřeb nebo jiných osobních věcí žáků, které zůstaly ve škole.
Odevzdání a převzetí učebnic a školních pomůcek či potřeb.
Předání vysvědčení za 2. pololetí školního roku 2019/2020.

Podmínkou je dodržení hygienických podmínek a předložení čestného prohlášení. Více informací zde.

(8.6.2020)  Rodiče našich žáků obdrželi dopis od ředitele školy, ve kterém vysvětluje, jak bude vypadat vysvědčení za 2.pololetí školního roku 2019/2020 a jak bude probíhat hodnocení za uplynulé období. Významnou měrou se na něm budou podílet sami žáci a mohou k němu přispět také rodiče.

(15.6.2020)  Rodiče prostřednictvím školních mailů svých dětí obdrželi zprávu s dotazníkem k sebehodnocení žáka za uplynulé období. Ve 2.pololetí školního roku 2019/2020 dostanou všichni žáci naší školy vysvědčení se slovním hodnocením, které se bude výzbńamnou měrou skládat ze sebehodnotících výroků každého žáka, pohledu rodičů a komentáře třídního učitele. Vysvědčení bude v souladu s metodickým pokynem MŠMT zaměřeno na klíčové kompetence a průřezová témata dle RVP (Rámcového vzdělávacího programu).

 

Rodičům našich žáků jsme poslali mailem pozvánku na 3. Kavárnu pro rodiče - online (úterý 16.6.2020 od 17.30 hodin), která bude zaměřena hlavně na HODNOCENÍ v 2.pololetí školního roku 2019/2020, vydávání vysvědčení a ukončení aktuálního školního roku. Posledním dnem školy bude pátek 26. června 2020, protože ve dnech 29.6.-30.6.2020 bude Ředitelské volno.

(16.6.2020)  V úterý 16. června 2020 bude ve škole zahájena plánovaná stavba nových odborných učeben v podkroví ZŠ spolu s osobním výtahem (bezbariérovost objektu) a dalšími úpravami (např. konektivita) dle schváleného projektu. Do budovy již nebudou mít povolen vstup žáci ani rodiče nebo jiné osoby. Děkujeme za pochopení. 

Od 22. června 2020 se mění některé podmínky pro účast žáků na akcích školy včetně předávání vysvědčení. Více informací na webu MŠMT.

(22.6.2020)  Zveme vás srdečně na společné setkání, které bude malou oslavou vstupu předškoláků do 1. třídy naší základní školy.

Zahradní minislavnost se uskuteční ve čtvrtek 25.6.2020 od 17.00 hod. v prostorách školního parku ZŠ a MŠ Chraštice. Proběhne i naše tradiční pasování předškoláků na žáky 1. třídy.

Vysvědčení bude žákům naší ZŠ předáváno v pátek 26.6.2020 od 8.00 do 9.30 hodin v areálu školy. Sejdeme se v 8.00 před školou.

Ve dnech 29.-30.6.2020 bude ve škole ŘEDITELSKÉ VOLNO. Uzavření školy se netýká MŠ a ŠJ, které budou mít běžný provoz.

Od 1.7.2020 bude v mateřské škole zahájen prázdninový provoz pro přihlášené děti.

Přejeme všem rodičům a dětem hodně zdraví a sílu pro zvládnutí této mimořádné situace. Děkujeme vám za spolupráci.

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Karel Derfl, ředitel školy

739 691 120

 

PřílohaVelikost
Rozhodnutí Bezpečnostní rady Vlády ČR ze dne 10.3.2020204.52 KB
Informace k mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví k uzavření škol244 KB
Rozhodnutí o dočasném uzavření ZŠ527.87 KB
Rozhodnutí o dočasném uzavření MŠ631.51 KB
Formulář OČR dle § 39 - Žádost o ošetřovné423.51 KB
Respirační onemocnění - DESATERO70.14 KB
Informace MŠMT k nouzovému stavu vyhlášenému dne 12.3.2020299.27 KB
Dopis pro rodiče žáků ZŠ Chraštice (13.3.2020)879.86 KB
Leták: Co je koronavirus?200.65 KB
Jak si vyrobit roušku?107.17 KB
Téma prevence: Rady a doporučení pro domácí karanténu (Státní zdravotní ústav)320.29 KB
Připravte své tělo na možné onemocnění koronaviry (Státní zdravotní ústav)270.87 KB
Jak s dětmi mluvit o COVID-19173.6 KB
Výkaz Péče o dítě (OČR) za uplynulý měsíc (ČSSZ) - ke stažení, tisku a vyplnění 48.15 KB
Harmonogram uvolnění opatření pro školství - schéma školy (15.2.2020)132.34 KB
Jak na online učení z pohledu žáka - rady pro děti i rodiče1002.86 KB
Nastavte si pravidla pro domácí výuku - rady pro rodiče431.61 KB
MŠMT - Vyhláška_o hodnocení v druhém pololetí školního roku 2019/2020131.66 KB
MŠMT - Manuál pro MŠ - provoz mateřských škol v období do konce šk. roku 2019/20201.07 MB
MŠMT - Manuál pro ZŠ - provoz základních škol v období do konce šk. roku 2019/20201021 KB
MŠMT - příloha - Čestné prohlášení268.76 KB
Otevření školy k 25.5.2020 - dopis pro rodiče žáků 1.-5.ročníku ZŠ874.16 KB
Závazná přihláška k nástupu žáka 1.-5.ročníku ZŠ do školy od 25.5.2020261.87 KB
Oznámení ředitele školy o zahájení provozu MŠ od 25.5.2020533.38 KB
Oznámení ředitele školy o částečném obnoveni provozu ZŠ od 25.5.2020535.61 KB
MŠMT - Manuál pro ZŠ - provoz základních škol - aktualizace ze dne 27.5.20201.01 MB
Jak bude vypadat vysvědčení? Dopis pro rodiče s vysvětlením, jak budeme letos hodnotit492.3 KB
MŠMT - Manuál pro ZŠ - provoz základních škol s účinností od 22.6. do 30.6.2020.251.98 KB
Pozvánka na pasování a zahradní minislavnost dne 25.6.2020 od 17.00 hodin528.34 KB

Přihlášení

Školní video

Videogalerie naší školy

 Školní videa na Youtube

www.youtube.com

PROJEKTY

Jazykový projekt Janička

Kruh spolupracujících škol 

 

Minimalizace šikany

Překlady webu

Translate our web! Übersetzen Sie unsere Web! Перевести наш сайт!

 

Přeložte si sami

 

Po kliknutí na obrázek si sami vyberete ze 105 cizích jazyků pro překlad!