P E T I C E !!!

Celonárodní výzva

Petice za záchranu českého regionálního školství

Vážení rodiče a příznivci naší školy,

jak jsem Vás již nedávno informoval v Dopise pro rodiče a v článku Ohrožuje nás reforma?, dotýká se ministerstvem předložená Reforma financování regionálního školství také naší školy.

Nyní byla zveřejněna tato Celonárodní výzva - Petice za záchranu českého regionálního školství, s jejímž textem se můžete seznámit níže. Stejně jako autoři této PETICE (Sdružení místních samospráv ČR) jsem také já přesvědčen o nutnosti nemlčet a vyjádřit jasně svůj nesouhlas s návrhem MŠMT.

Proto se nyní obracím také na Vás s žádostí, zda byste i Vy byli ochotni vyjádřit svůj postoj a podepsali se pod níže uvedenou PETICI.

Stejně tak můžete tuto PETICI sami šířit dále prostřednictvím dalších škol, obecních úřadů, institucí, firem atp.

Podepisovat a šířit PETICI mohou samozřejmě i jednotlivci - osoby starší 18 let.

Věřím, že toto společné úsilí přinese očekávaný výsledek = takové množství petičních hlasů, které už budou muset brát vážně i naši politici, kteří budou rozhodovat o případném schválení či neschválení Reformy financování RgŠ a tím i o dalším osudu nejenom naší školy.

Podpisové archy PETICE ZA ZÁCHRANU ČESKÉHO REGIONÁLNÍHO ŠKOLSTVÍ můžete podepisovat přímo v ZŠ a MŠ Chraštice, nebo si je můžete sami vytisknout, získat potřebný počet podpisů a potom je u nás ve škole jen odevzdat. My pak již zajistíme odeslání všech vyplněných petičních archů na adresu členů petičního výboru. Další možností je poslat podepsané archy přímo organizátorům petiční akce, kteří je žádají dodat do 30.3.2012.

Podrobnější informace k PETICI najdete v příloze Výzva ředitele školy k podpoře petiční akce. Informace o PETICI můžete také sdílet jako událost na facebooku. Více zde.

Děkuji Vám za Vaši spolupráci a podporu!

V Chrašticích 15.3.2012                                                 Mgr.Karel Derfl, ředitel školy

karel.derfl@zschrastice.cz

PETICE za záchranu regionálního školství (text + podpisový arch)26.85 KB