Hornické muzeum

Předvánoční výlet do Hornického muzea

Dne 12.12.2012 navštívily děti z prvního stupně Hornické muzeum v Příbrami na Březových Horách.

Nejprve naše kroky vedly do Dolu Anna, kde jsme uskutečnili jízdu hornickým vláčkem do vánočně

vyzdobeného podzemí. Viděli jsme Ježíška v jesličkách a vyslechli si, jak to bylo při jeho narození. Dále jsme nakoukli do kuchyně dřívější doby s pokrmy, které se jedly o Vánocích. Také jsme viděli malé permoníky. Nakonec jsme se zastavili u nazdobeného stromečku, kde jsme si zazpívali koledu a dostali  malý dáreček. S přáním veselých Vánoc, bohatého Ježíška a pevného zdraví jsme se rozloučili a vydali se do hornické chaloupky.

V hornické chaloupce si děti mohly vyzkoušet několik vánočních zvyků: odlévání olova, pečení a zdobení perníčků, šití panenek, výrobu prstýnků, malování postaviček z betléma,..

Věci, které si děti vyrobily, si také mohly odnést domů. K dobré náladě přispěl dudák, který hrál na dudy koledy.

Fotografie z výletu si můžete prohlédnout ve fotogalerii

Lenka Řezáčová