Příbramský anděl 2011

Příbramský anděl očima našich žáků

"30.listopadu jsme jeli na výstavu a soutěž. Jmenovala se Příbramský anděl. Hlasovali jsme tam, který výtvor se nám nejvíce líbil. Mohli jsme i nakupovat vánoční věci. Viděli jsme tam dva čerty a hodně andělů. Dva andělé nám rozdali svačinu a čaj. Taky jsme tancovali, ale nesmělo se tam běhat. Bylo to hezký."

Natálka, Jakub, David, Lucka D. (2.třída)

"Ve středu 30. listopadu 2011 jsme byli v Příbrami na soutěži Příbramský anděl, která se konala v sokolovně. Měli jsme si přivézt nějaké naše výtvory. Měli jsme s sebou dva čerty z přírodnin, obrázky Mikulášů a keramické anděly.

Když jsme přijeli, tak nás uvítali převlečení andělé i čerti. Dali nám svačinu – obložený rohlík a čaj. Potom přišly na řadu hlasy. Každý dostal žeton, ten jsme hodili do krabičky u výrobků nebo obrázku, který se nám nejvíce líbil. Po hlasování jsme si mohli kupovat moc pěkné dárky nebo cukroví. Taky nám pustili muziku, mnoho dětí tancovalo, jiné se fotily s čerty i anděly. V pravé poledne jsme se všichni vrátili do naší chraštické školy."

Tomáš a Honza Staňkovi (4.třída)

"Dne 30.11.2011 jsme se učili jen dvě hodiny. Po druhé hodině jsme se šli obléknout a obout. Před školou už na nás čekal autobus, který nás dovezl do Příbrami. Jeli jsme na „Příbramského anděla“. To je výtvarná soutěž a 30.11. byly ty nejhezčí věci vystavené v sokolovně. Když jsem tam přijeli, tak jsem chvilku čekali a potom to nějaká paní zahájila. Všichni jsem dostali rohlík, čaj a žeton, kterým jsme hlasovali pro výrobek, který se nám líbil nejvíc. Byli tam i čerti a andělé. Andělé prodávali různé vánoční dekorace a my jsem tam hodně nakupovali. Taky jsem si mohli koupit cukroví. Potom se tancovalo, ale ve 12 hodin jsem museli jet zpátky do Chraštic, abychom stihli oběd. Moc se nám tam líbilo."

Markéta, Filip, Léňa, Nikola, Láďa, Mates (5.třída)

Fotografie a 2 videa z této akce si prohlédněte zde. Ve škole pak ještě proběhlo vyhodnocení celkových výsledků a předání diplomů i pěkných cen těm dětem, které se v soutěži umístily na předních místech. Fotografie z vyhlášení vítězů najdete zde.