MAPA ŠKOLY 2018

Mapa školy 2018

Již pošesté jsme u společnosti SCIO objednali zpracování nezávislého průzkumu, který nám má pomoci zmapovat, jak naši školu hodnotí žáci a jejich rodiče, rodiče dětí v MŠ nebo jak sami sebe i svoji práci vnímají naši učitelé, provozní zaměstnanci či vedení školy. Tento průzkum neděláme každý rok, ale vždy po několika letech. Letos poprvé probíhá MAPA ŠKOLY současně v základní škole i v mateřské škole, ale použité dotazníky se samozřejmě odlišují a také výsledky budou vyhodnoceny s ohledem na specifika obou součástí naší školy.

Na co se ptáme ?

Cíle školy

Výuka a hodnocení

Spolupráce

Bezpečí

Materiální zázemí

Spokojenost se školou

Vztahy

Vážení rodiče,

máme zájem na tom, aby Vaše dítě bylo ve škole spokojené a práce školy se celkově zkvalitňovala. Věřím, že i Váš zájem je podobný. V této snaze nám pomůžete, pokud vyplníte tento dotazník.

Vaše názory a podněty nám pomohou v objektivním posouzení činnosti školy a mohou přispět i k odstranění případných problémů. Věříme také, že výsledky dotazníkového šetření poskytnou zajímavé a cenné informace, které se stanou zdrojem pozitivních změn v naší škole.

Dotazník

Zjišťování Vašich názorů je dobrovolné a anonymní, neuvádíte žádné identifikační údaje kromě adresy školy, kódu školy a ročníku (kód a název školy máte již předem vyplněn).

Budeme rádi, když si uděláte čas a dotazník, který vám předá Vaše dítě, vyplníte dle pokynů v jeho úvodu. Pokud máte více dětí, vyplňuje se dotazník zvlášť za každé dítě (můžete mít jiné zkušenosti s různými učiteli, jiné to může být i na I. a II. stupni nebo v různých oddělení MŠ…).

• Každý účastník šetření má možnost vyplnit dotazník v elektronické podobě (i když ho dostane v papírové podobě). V případě zájmu požádejte školu o přístupové heslo.

Vyplněné papírové dotazníky se vhazují do označené schránky ve škole před sborovnou a v šatně v přízemí MŠ. Můžete tak učinit osobně nebo prostřednictvím svého dítěte do 25. února 2018.

Všechny dotazníky (spolu s těmi, které vyplňují žáci, učitelé i zaměstnanci) budou zaslány na vyhodnocení do společnosti SCIO. Po obdržení závěrečné zprávy budete samozřejmě také Vy seznámeni s celkovými výsledky dotazníkového šetření naší školy včetně porovnání s ostatními zúčastněnými školami. Výsledky průzkumu (převedené na procenta a grafy) zveřejníme také na školním webu. Toto šetření není pro školy povinné a každá škola si náklady na něj hradí z vlastních prostředků. Máme proto zájem, aby se nám vrátilo co nejvíce vyplněných dotazníků a bylo tak zastoupeno maximum názorů všech zúčastněných.

POZOR! Vzhledem k tomu, že dotazníky se budou zpracovávat strojově, nepřehýbejte je ani nemačkejte, vyplňujte je dle pokynů pouze tenkou černou fixou nebo ořezanou tužkou.

Děkuji za Vaši ochotu i čas, který věnujete vyplnění dotazníku, a těším se na další spolupráci. Budete-li chtít sdělit vedení školy nebo jednotlivým učitelům Vaše názory či představy, které se nevejdou do tohoto dotazníku, můžete tak učinit kdykoliv osobně, telefonicky, písemně nebo mailem.

V Chrašticích 15.2.2018

Mgr. Karel Derfl, ředitel školy

karel.derfl@zschrastice.cz, 739 691 120

Výsledky všech předchozích dotazníkových šetření MAPA ŠKOLY v ZŠ a MŠ Chraštice najdete na školním webu zde: Mapa ZŠ 2005Mapa ZŠ 2010Mapa MŠ 2012, Mapa ZŠ 2014, Mapa MŠ 2016.

Více informací o probíhajícím dotazníkovém šetření MAPA ŠKOLY najdete na www.scio.cz.

Mapa školy 2018 - dopis pro rodiče dětí z MŠ Chraštice618.3 KB
Mapa školy 2018 - dopis pro rodiče žáků ZŠ Chraštice617.71 KB