RODIČE VÍTÁNI

Rodiče vítáni

QRC

 

KONTAKT

ZŠ a MŠ Chraštice

Chraštice 44
Březnice 262 72
IČO: 68998503
tel:  +420-318695382
mob:+420-739691120
skola@zschrastice.cz
www.zschrastice.cz

ZŘIZOVATEL

Obec Chraštice

Chraštice 2
Březnice 262 72
IČO: 00242331
tel:  +420-318695371
obecchrastice@seznam.cz
www.obec-chrastice.cz

MŠ - Den maminek

 

 

 

Milé děti,

 

  to nám to utíká. Už máme zase nový měsíc. Víte, jak se jmenuje? Jmenuje se květen. A proč zrovna květen? Protože venku všechno krásně kvete a voní - stromy, keře, květiny. Na procházkách si všímejte, jaké květiny kvetou. 

 

Jestli půjdete v neděli na procházku a uvidíte na louce nebo zahrádce nějaké hezké květiny, které se mohou trhat, tak je utrhněte a dejte mamince. V neděli mají totiž všechny maminky svátek. Snažte se jim celý týden pomáhat. Uklízejte si pokojíček, hračky a svoje věci.

 

 

 Nabídka aktivit:

 

Prohlížení fotografií - Když bude hezky, můžete si na dvoře nebo na zahradě prohlížet rodinné fotky. Poznávat maminku a tatínka, jak vypadali, když byli malí. Rodiče vám třeba budou vyprávět jaké to bylo, když oni byli malými dětmi.

 

 

 Obkreslování rukou - Zkuste si doma všichni obkreslit svou ruku. Pak ruce ozdobte (prstýnky, náramek, hodinky, nalakované nehty) podle toho, čí je to ruka. Ruce vystřihněte a porovnávejte, kdo má ruku malou, velkou nebo stejnou. Potom je můžete seřadit podle velikosti a spočítat.

 

 

 Navlékání korálků - Maminky mají rády šperky. Jestli máš doma korálky, navlékni nějaké hezké a dej je mamince. Pokud korálky nemáš, nakresli si na papír šňůrku a korálky pastelkami dokresli. Můžeš si také půjčit barevné knoflíky a na nakreslenou šňůrku je naskládat. Maminka bude mít určitě velkou radost.

 

 

 Pracovní listy

 

Prohlédni si, jakou barvu vlasů má tvoje maminka, najdi stejnou pastelku a mamince dokresli vlasy. Potom jí vybarvi pusu a celý obličej.

 

To jsou legrační obrázky viď. Poznáš, co je na nich divného? Obrázky vystřihni podle čáry a pak poskládej obličeje maminek tak, jak k sobě obrázky patří.

 

Úkol pro šikovné ručičky

 

Tento týden budeme trénovat zapínání a rozepínání zipu (u mikiny, bundy).

 

Pozdravují paní učitelky Šárka, Štěpánka, Blanka, Jaruška.

 

PřílohaVelikost
pracovni_listy_-_maminka.pdf163.09 KB
dopis_pro_maminku.pdf373.33 KB

Přihlášení

Školní video

Videogalerie naší školy

 Školní videa na Youtube

www.youtube.com

PROJEKTY

Jazykový projekt Janička

Kruh spolupracujících škol 

 

Minimalizace šikany

Překlady webu

Translate our web! Übersetzen Sie unsere Web! Перевести наш сайт!

 

Přeložte si sami

 

Po kliknutí na obrázek si sami vyberete ze 105 cizích jazyků pro překlad!