RODIČE VÍTÁNI

Rodiče vítáni

QRC

 

KONTAKT

ZŠ a MŠ Chraštice

Chraštice 44
Březnice 262 72
IČO: 68998503
tel:  +420-318695382
mob:+420-739691120
skola@zschrastice.cz
www.zschrastice.cz

ZŘIZOVATEL

Obec Chraštice

Chraštice 2
Březnice 262 72
IČO: 00242331
tel:  +420-318695371
obecchrastice@seznam.cz
www.obec-chrastice.cz

Den Země 2023

 DEN ZEMĚ 2023

 

Naše planeta slaví svůj svátek každoročně 22. dubna. Je již tradicí, že v tuto dobu pořádá naše škola projektový den, který má upozornit na některá ekologická témata.  V tomto roce jsme vybrali životodárnou vodu. 

 

Na osmi stanovištích se děti vyřádily fyzicky i výtvarně a navíc se dozvěděly nové informace. Jedním z nejzajímavějších naučných pozastavení bylo setkání s vodním i půdním hmyzem. Na školním kompostu děti vlastnoručně motyčkami odkryly půdu a leckomu se podařil zajímavý nález. Ponravy, mnohonožky i stonožky si žáci prohlíželi z blízka pomocí krabičkových lup. Udivilo nás, jak dobře hmyz identifikovali, vypadá to, že probíraná látka přírodovědy neprochází jenom jedním uchem dovnitř a druhým ven, ale přece jen se v hlavinkách usadila. Zástupce vodního hmyzu si mohli všichni také prohlédnout. Bruslařka a vodoměrka se společně klouzaly po vodní hladině a předváděly se v plné kráse. 

O koloběhu vody starší již jistě slyšeli, své znalosti předali těm mladším a společně putování vody výtvarně ztvárnili. Všichni si také vyzkoušeli poskládat potravní řetězec,  a každý se zamyslel nad tím, jak je voda důležitá, a jak on sám může ovlivnit její spotřebu.

Odvážlivci se vydali chodníkem pro bosé nohy, aby pocítili fyzické spojení s přírodou. Na mnoha stanovištích si děti i zasoutěžily, protáhly tělo a užily si legrace. Počasí, které se v předpovědích tvářilo výhružně, nás nakonec  příjemně překvapilo a na oběd jsme se rozcházeli za slunečního svitu.

 

 

PřílohaVelikost
foto.jpg1.56 MB
foto1.jpg1.74 MB
foto2.jpg2.12 MB
foto3.jpg2.53 MB
foto4.jpg2.53 MB

Přihlášení

Školní video

Videogalerie naší školy

 Školní videa na Youtube

www.youtube.com

PROJEKTY

Jazykový projekt Janička

Kruh spolupracujících škol 

 

Minimalizace šikany

Překlady webu

Translate our web! Übersetzen Sie unsere Web! Перевести наш сайт!

 

Přeložte si sami

 

Po kliknutí na obrázek si sami vyberete ze 105 cizích jazyků pro překlad!