Erasmus+ ISLAND

mobilita žáků a pedagogů - ISLAND

Náš islandský projektový den

"Po stopách Leifa Erikssona"

Naší škole se podařilo získat grant na mezinárodní projekt v rámci programu Erasmus+.

Co to pro nás znamená?

20 žákům z naší školy (dvěma skupinám po deseti žácích) bude umožněno v říjnu 2022 respektive v dubnu 2023 navštívit Island, kde se zúčastní výuky spolu s islandskými dětmi v základní škole v Grundavíku a také se seznámí s přírodou, památkami a kulturou této severské ostrovní země.

Projekt je určen pro žáky 5.-8.ročníku (t.j. 6.-9. ročníku v příštím školním roce) a týká se také našich pedagogů. Protože islandské školství patří k nejvyhlášenějším v Evropě, pojedou také někteří naši učitelé a asistenti pedagoga načerpat nové informace a zkušenosti do této země.

Projektový den

Pro naše žáky jsme připravili představení Islandu i celého projektu a jeho podmínek formou jednodenního školního projektu. V úterý 12.4.2022 jsme se tedy vydali po stopách Leifa Erikssona, známého Vikinga a také dávného objevitele Ameriky.

Žáci si ve skupinách v praxi vyzkoušeli několik receptů islandské kuchyně s nevyslovitelnými jmény, pomocí QR kódů vyhledávali a vypočítali rozdíly mezi ČR a Islandem, kreslili polární záři, trochu si zasoptili, přečetli si krátkou ságu ze severské mytologie, vytvořili několik komiksů, připravili informační plakátky o Islandu, a protože ještě neumí plést (na Islandu plete téměř každý), využili techniku suchého plstění k výrobě obrazu z vlny.

Po skončení těchto aktivit se děti dozvěděly bližší informace o jejich možném výjezdu na Island, a také o podmínkách pro účast v projektu. Abychom zajistili stejné podmínky pro všechny žáky, odeslali jsme všem, kteří dnes nebyli ve škole, stejné informace také mailem.

Podmínky účasti

V přílohách najdete veškeré dokumenty, ze kterých se rodiče i žáci dozví, co musí děti udělat pro zapojení do projektu.

Fotografie z projektového dne "Island" najdete ve fotoalbu zde.

Další informace i odpovědi na případné otázky k projektu se rodiče žáků dozví na schůzce, která se uskuteční on-line v úterý 19.4.2022 v 17.30 na Google meetu. Všichni žáci 5.-8. ročníku obdrží odkaz k přihlášení na tento meet do svých školních mailů, ze kterých je třeba se také přihlašovat.

Mgr. Alena Váňová, manažer projektu Erasmus+

Ing. Bc. Lada Míková, koordinátor projektu Erasmus+