Štrúdlování v ŠD

„Štrúdlování“ ve školní družině...

JablkaV době, kdy je kolem nás plno ovoce, jsme se rozhodli, že si v naší školní družině upečeme štrúdl. Na tento den jsme se připravovali již několik dní dopředu. Vybrat správný recept, nakoupit  suroviny a přinést jablka, to byl první úkol.

Na pečení se děti velice těšily. Akce „vypukla“ ve školní kuchyňce. Bylo nás tolik, že jsme měli strach, že se sem ani nevejdeme, ale protože jsme měli dopředu rozdělené úkoly a byli jsme rozděleni do skupin, vše probíhalo velice dobře.

Pravda, někteří se raději uchýlili Jablkado Klubíku a vyčkávali, zda pokrm, který byl připravován, bude k jídlu.

Pro nás, kdo se nebál práce, nastalo vážení, loupání a krouhání jablek, (loupání jsme mohli vyzkoušet několika způsoby), zadělávání těsta a samotná výroba štrúdlů. Spolupráce dětí byla úplně perfektní. Podařilo se nám vykouzlit devět štrúdlů. Zklamala nás trochu elektrická trouba, která nepekla tak rychle, jak jsme si představovali. Ale vše nádherně vonělo a tak nám ani nevadilo, že štrúdl jíme na pokračování. Každý chtěl ochutnat ještě před odchodem domů. Poslední plech pekla paní vychovatelka již sama. Ale kuchyňku jsme ještě stačili uklidit všichni.

Druhý den jsme ve školní družině náš výrobek dojedli a plánovali jsme, co budeme péct příště.

Fotografie z pečení štrúdlů si můžete prohlédnout zde.

Marie Vávrová, vychovatelka ŠD