Zeleninová pohádka

Zeleninová pohádkaZelenina

Dne 8. října 2010 jsme zakončili tématický týden „Podzimní sklizeň“  shlédnutím pohádky O zeleninovém království.

Děti s napětím sledovaly příběh krále Květáka, královny Papriky a jejich dcery Mrkvičky. Jak to v pohádkách bývá, jejich šťastný život jim záviděla zlá baba Cibule, která Mrkvičku uvěznila v jeskyňce. Vysvobodit princeznu se snažil udatný princ Pórek i rytíř Celer, ale oba se lekli pálivé síly Cibule. Až slabý, ale odvážný Brambůrek si s babou poradil, uvařil z ní cibulovou omáčku a tak Mrkvičku vysvobodil...

Děti si tak nenásilnou hravou formou zopakovaly názvy zeleniny a její význam pro zdraví člověka. Pohádka se dětem líbila a milá odezva byla při obědě, když hledaly v polévce krále Květáka a princeznu Mrkvičku a dokonce některé děti snědly i kousky cibule a nevystrkovaly ji na okraj talíře.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Šárka Křivánková

Zeleninová pohádka - článek ke stažení v PDF433.38 KB