Beseda s autorkou

s oblíbenou autorkou knih

pro děti a mládež

Ivonou Březinovou

Znáte spisovatelku Ivonu Březinovou?  V naší chraštické škole se s ní už nějaký čas seznamujeme.

Paní knihovnice Marie Šprunglová vypůjčila její knihy v knihovnách v Příbrami a v Sedlčanech a připravila nám ve školní knihovně výstavku, kterou jsme již mnozí navštívili. Přišli jsme na to, že knihy od paní Březinové mohou číst malí i velcí čtenáři, najdeme zde její pohádky, příběhy o zvířátkách, encyklopedie, příběhy pro dospívající čtenáře a detektivky pro dospělé.

Všechny knihy jsme si společně při hodinách českého jazyka „očichali“ a některé nás svým obsahem velmi překvapily.

A aby to nebylo líto dětem ze školky, dobrovolní čtenáři ze šesté a sedmé třídy jim chodí pravidelně předčítat před spaním napínavé příběhy z knih Teta to plete a Bramborová Bára.

Někteří z nás si už také objednali některou autorčinu knihu, kterou si nechají při autogramiádě podepsat.

A také už společně přemýšlíme nad tím, co nás ještě zajímá a na co se chceme paní spisovatelky zeptat.

A kdy to všechno vypukne? No přece ve středu 6.dubna 2011 v naší škole v Chrašticích.

Už se moc těšíme…

Další informace o této akci a o Ivoně Březinové najdete na školním facebooku zde. Informace o akci na Facebooku

A také si zde můžete prohlédnout  fotky obálek jejích knížek.

Jolana Vaněčková