RODIČE VÍTÁNI

Rodiče vítáni

QRC

 

KONTAKT

ZŠ a MŠ Chraštice

Chraštice 44
Březnice 262 72
IČO: 68998503
tel:  +420-318695382
mob:+420-739691120
skola@zschrastice.cz
www.zschrastice.cz

ZŘIZOVATEL

Obec Chraštice

Chraštice 2
Březnice 262 72
IČO: 00242331
tel:  +420-318695371
obecchrastice@seznam.cz
www.obec-chrastice.cz

Chraštice-Heimiswil (1998-2018) aneb 20 let spolupráce...

 

Chraštice-Heimiswil

             (1998-2018)

 

K připomenutí dvou desetiletí naší spolupráce se školou v Heimiswilu jsme vydali fotografický kalendář na rok 2019. Připravili jsme ho především jako poděkování všem, kteří nám s tímto projektem pomáhají. V případě zájmu bude možné kalendář také objednat a zakoupit. 

 

Máme radost, že si v tomto kalendáři můžeme připomenout alespoň malou část z toho, co se mezi našimi školami i obcemi za uplynulých 20 let událo!

 

K prvním kontaktům a setkání pedagogů našich škol, zástupců rodičů i obou obcí došlo již před více než 20 lety. A v roce 1999 se již děti a učitelé z chraštické školy Základní škola a mateřská škola Chraštice (www.zschrastice.cz) vypravili do krásného Švýcarska a prožili zde skvělý týden, který pro nás připravili naši milí hostitelé z Grundshule Heimiswil (www.schuleheimiswil.ch)  spolu se svými žáky, přáteli, známými a rodiči.

 

Rok poté (2000) jsme pak přivítali švýcarské děti i dospělé zase u nás v České republice.  Od té doby naše partnerství, spolupráce i nově vzniklá přátelství trvají až do současnosti. Skutečnost, že v uplynulých dvaceti letech se mohly stovky dětí a desítky dospělých z obou našich škol vzájemně poznat, navštívit se a prožít spolu nezapomenutelné chvíle, považujeme za vzácný dar, kterého si velmi vážíme a chceme v této nové tradici i nadále pokračovat.

 

Naše dlouholetá spolupráce by se nemohla uskutečnit bez nadšení a podpory mnoha z vás, kteří jste nám pomohli a pomáháte – děkujeme za váš čas, zkušenosti, obětavou pomoc, finanční i věcné dary. Také díky vám můžeme s našimi žáky vstoupit do roku 2019 s tím, že v červenci u nás v Chrašticích budeme opět hostit naše milé přátele z Heimiswilu a současně tím vstupujeme také do třetího desetiletí našeho projektu partnerství mezi dvěma školami – českou a švýcarskou.

 

Přejeme si, aby i v dalších letech jsme mohli společně objevovat krásy Česka i Švýcarska, poznávat nádhernou přírodu obou zemí, všechna ta krásná místa, města i obce, historické památky i kulturní a národní zajímavosti, seznamovat se s kulturou i způsobem života a také se vzájemně obohacovat pedagogickými inspiracemi a sdílením dobrých zkušeností…

 

Děkujeme vám všem a zachovejte nám svoji dosavadní přízeň i podporu.

 

 

Mgr. Karel Derfl, ředitel školy

 

 

Náš školní KALENDÁŘ 2019 si můžete prohlédnout ve formátu PDF zde.

 

 

Protože se do našeho kalendáře vešlo jenom velice málo fotografií, můžete se na další fotky a videa podívat do fotogalerií zde:

 

FOTOGALERIE - NÁVŠTĚVA VE ŠVÝCARSKU 2018 

FOTOGALERIE - NÁVŠTĚVA ZE ŠVÝCARSKA 2016 

FOTOGALERIE - NÁVŠTĚVA VE ŠVÝCARSKU 2015 

FOTOGALERIE - NÁVŠTĚVA ZE ŠVÝCARSKA 2013

FOTOGALERIE - NÁVŠTĚVA VE ŠVÝCARSKU 2012

FOTOGALERIE - NÁVŠTĚVA ZE ŠVÝCARSKA 2009

FOTOGALERIE - NÁVŠTĚVA VE ŠVÝCARSKU 2008

FOTOGALERIE - NÁVŠTĚVA ZE ŠVÝCARSKA 2006

FOTOGALERIE - NÁVŠTĚVA VE ŠVÝCARSKU 2005 

 

 

 

 

 

Přihlášení

Školní video

Videogalerie naší školy

 Školní videa na Youtube

www.youtube.com

PROJEKTY

Jazykový projekt Janička

Kruh spolupracujících škol 

Pilotní škola KIN-BALLU 

Minimalizace šikany

Překlady webu

Translate our web! Übersetzen Sie unsere Web! Перевести наш сайт!

 

Přeložte si sami

 

Po kliknutí na obrázek si sami vyberete ze 105 cizích jazyků pro překlad!