OP JAK Spolu a v pohodě s Amosem

Po úspěšném čerpání finančního obnosu v celkové hodnotě  653 577 Kč  v předchozím běhu evropských dotací s názvem Šablony III, se vedení školy rozhodlo podat návrh žádosti o podporu v nově vypsaném operačním programu Jan Amos Komenský.

Výzva byla tentokrát zaměřená na zajištění rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání pro všechny děti a žáky prostřednictvím podpůrných personálních pozic, vzdělávání pracovníků škol, vzájemného sdílení zkušeností, spolupráce a podpory zavádění inovativních metod výuky.

Návrh projektu s názvem spolu a v pohodě s Amosem (reg. číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0007431byl Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy schválen i pro naši školu. Znamená to, že v rámci tři subjektů (základní škola, mateřská škola a školní družina/školní klub) bude možné v období od 1.7.2023 do 31.12.2025 získat na vybrané realizované aktivity finanční podporu ve výši až 1 586 144 Kč.

Finančních prostředky jsou určeny především na:

·       vzdělávací kurzy a kvalifikační studia pedagogických i nepedagogických pracovníků

·       podporu asistentů pedagogů v ZŠ a MŠ (například díky této podpoře se našim dětem dostává pravidelné logopedické podpory)

·       výjezdy našich pedagogů do jiných škol za účelem vzájemné výměny zkušeností

·       jazyková a komunitní podpora OMJ žáků (zaměřeno na UA žáky)

·       komunitní a odborná setkání všech, kteří se o naší školu zajímají

a především možnost našich dětí vyzkoušet si na vlastní kůži tzv. inovativní metody a formy výuky nejen ve škole, ale i mimo školu (tandemová výuka, robotika, badatelství v terénu, návštěvy muzeí, divadelní představení, vědecké show, projektové dny apod).

Věříme, že stejně tak, jako bylo v minulém období zapojenými pedagogy a žáky hodnocena  účast na vybraných aktivitách za velmi obohacující a napomáhající k soudržnosti a dobrému klimatu celé školy, bude tomu i v tomto případě. Z tohoto pohledu hodnotíme participaci naší školy na dotačních projektech MŠMT za velmi přínosnou, efektivní a smysluplnou.

Mgr. Jana Křiváčková, koordinátor projektu OP JAK

jana.krivackova@zschrastice.cz