POPLACHOVÝ DEN

Poplachový den ve škole!Nácvik evakuace

Dne 26. května 2011 proběhl v naší škole poplachový den, který organizujeme každoročně v rámci projektových dnů stanovených naším Školním vzdělávacím programem (ŠVP).

Začali jsme přesně v 9.55 vyhlášením cvičného poplachu a následovala evakuace všech osob, které se v tu chvíli ve škole nacházely. Od okamžiku, kdy pan školník zazvonil na zvon, až do chvíle, kdy poslední žák opustil budovu, uběhlo pouze 59 sekund. A to jsme nikdo neběžel a celé opuštění budovy probíhalo v klidu a spořádaně. Všichni učitelé i žáci zaslouží pochvalu za úspěšné zvládnutí cvičení.

První část školního projektu na téma "Ochrana člověka při mimořádných situacích", byla zaměřená spíše na zdravovědu a uskutečnila se již v září 2010, kdy jsme využili pozvání Dětské léčebny v Bukovanech a zúčastnili se akce připravené ke  Světovému dni první pomoci. Tam si žáci na různých stanovištích zopakovali své praktické i teoretické znalosti ze zdravotnické problematiky (více o akci zde).

Poplachový den 2011 Poplachový den 2011

A ve čtvrtek 26.5. jsme tento projekt doplnili o ukázky výcviku psů, neboť nás navštívili psovodi, kteří se věnují této činnosti profesionálně ve spolupráci s Policií ČR. Mohli jsme vidět výcvik poslušnosti, zadržení podezřelého a dokonce i vyhledávání výbušnin. Dále nám předvedla své pejsky se vším, co umějí, naše bývalá žákyně - paní Jitka Vancová ze Zalužan.

V závěru pak žáci shlédli krátký instruktážní film k tématice fungování IZS, poskytování 1. pomoci a zodpověděli otázky v připravených testech.

Paní Jitce Vancové, psovodům  a především panu Romanu Šmatlákovi z Dogcentrum Ajax Volenice moc děkujeme, že byli ochotni přijet, věnovat nám svůj čas a ukázat našim dětem, jak krásná a zároveň náročná tato práce je.

Dále bych touto cestou chtěla poděkovat i Obci Kozárovice a panu starostovi Jaroslavu Čarkovi  za poskytnutí sponzorského daru, který jsme využili na uhrazení nákladů této akce.

Děkujeme všem za krásný den a těšíme se na další spolupráci. Fotky si prohlédněte zde.

Lenka Zlochová

Poplachový den ve škole! - článek ke stažení ve formátu PDF377.38 KB

Moc se mi to líbilo...hlavně

Moc se mi to líbilo...hlavně ty pejsci. bylo to suprové...hlavně to že jsem mohla netáčet..Smile